Jurajscy Rycerze lepsi od Miedziowych

28

Po dramatycznym spotkaniu w Zawierciu, miedziowi siatkarze musieli uznać wyższość rywali. Ekipa Marka Lebedewa pokonała Cuprum Lubin 3:1.

Wynik meczu w pierwszym secie otworzył Mateusz Malinowski. Gospodarze po chwili prowadzili 4:1, ale miedziowi zaczęli odrabiać straty. Obie ekipy nie ustrzegły się błędów, przez co spotkanie toczyło się w rytmie punkt za punkt. Przewagę, jaką osiągnęli w pewnym momencie podopieczni Marcelo Fronckowiaka (10:14), stracili po dobrej grze w bloku gospodarzy. Ostatecznie tą część meczu wygrało Zawiercie. Drugiego seta na swoją korzyść również rozstrzygnęli gospodarze. Trzecia część meczu to przebudzenie Cuprum Lubin. Znakomite ataki Jakuba Ziobrowskiego i Masahiro Yanagidy, a także as serwisowy Mariusza Marcyniaka, dały prowadzenie gościom. Miedziowi grali w dobrym tempie i wygrali 15:25! Niestety dla nich, czwarta część meczu lepiej ułożyła się dla Zawiercia, które wygrało spotkanie 3:1. Choć to koniec okazji w tym roku do zdobywania punktów, to należy podkreślić, że naprawdę niewiele brakowało, aby mecz 13. Kolejki PlusLigi musiał być rozstrzygnięty w tie-breaku.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23)
MVP: Michał Masny (Warta Zawiercie)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Waliński, Dosnjh, Swodczyk, Rejno, Żuk, Malinowski, Achrem, Ferreira, Gawryszewski, Kania, Bociek, Semeniuk, Masny, Libero: Koga, Andrzejewski.

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, Libero: Gruszczyński, Makoś.