Julia i Antoni najpopularniejsi

Antoni i Julia to imiona, jakie najczęściej nadawano w 2017 roku dzieciom w Polsce. Podobnie było także rok wcześniej, z tą różnicą, że dla dziewczynek częściej wybierano imię Zuzanna. A jakie imiona preferują lubinianie?

Fot. Pixabay

Ministerstwo Cyfryzacji, jak co roku, przeanalizowało statystykę najczęściej nadawanych imion żeńskich i męskich w 2017 r. w naszym kraju. Od lat w czołówce znajdują się te same imiona. O palmę pierwszeństwa rywalizują niezmiennie Zuzanna i Julia oraz Jakub z Antonim.

W 2016 roku wśród imion żeńskich liderką rankingu była Zuzanna, jednak teraz na pierwsze miejsce wróciła Julia. W ubiegłym roku to imię otrzymało 9.374 nowo narodzonych dziewczynek w Polsce. Na kolejnych miejscach pod względem popularności uplasowały się imiona: Zuzanna (9.182), Zofia (8.441), Lena (8.289) i Maja (8.056). Jeśli chcemy, by nasza córka nosiła oryginalne imię, powinniśmy też zrezygnować z imion: Hanna, Amelia, Alicja, Maria, Aleksandra, Oliwia, Natalia i Wiktoria.

Jeśli chodzi o faworyta wśród imion męskich, na pierwszym miejscu pozostaje niezmiennie Antoni. W ubiegłym roku to imię otrzymało 9.794 chłopców. Rodzice dla swoich nowo narodzonych pociech równie często wybierali imiona: Jakub (9.099), Jan (8.546), Szymon (8.131) i Franciszek (6.956). W czołówce znaleźli się też: Filip, Aleksander, Mikołaj, Wojciech, Kacper, Adam, Michał, Marcel i Stanisław.

W Lubinie natomiast w ubiegłym roku również dominowały Julie i Zuzanny. Natomiast na trzecim miejscu znalazło się imię Aleksandra. Zaś nowo narodzonym chłopcom zameldowanym w Lubinie najczęściej nadawano imiona: Aleksander, Jakub i Michał.

Czołówka najpopularniejszych imion nieco się więc zmieniła w stosunku do roku 2016, kiedy to w naszym mieście dominowali wśród chłopców Antoni i Szymon, a wśród dziewczynek Zuzanna, Maja i Hanna.

Niektórzy rodzice starali się sięgnąć po oryginalniejsze imiona. W Lubinie były to: Aurora, Kayla i Bjorn. W kraju zaś odnotowano pojedyncze przypadki nadania imion: Alwaro, Angel, Armani, Arsen, Benedikt, Cristiano, Dagmar, Elvis, Fabien, Gordon, Hipolit, Idzi, Kaleb, Klimek, Onufry, Pio, Tomił, Ustym, Zbyszko, Żywia, Amna, Asma, Bibianna, Dilara, Elora, Escada, Esme, Fabiola, Jaga, Jutrzenka, Leia, Letizia, Mona, Nasturcja, Radochna, Safia, Zina, Zoe i Zohra.

Całą listę imion przygotowaną przez ministerstwo można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Luzak
Luzak
11 miesięcy 24 dni temu

Czekałem aż jakiś de…il wymyśli sobie jakiś głupi nick i stało się.

Odbyt
Odbyt
11 miesięcy 24 dni temu

Czekałem aż jakiś de…il coś głupiego napisze i stało się.

Luzak
Luzak
11 miesięcy 24 dni temu

Antoni, wzywa do broni! A nie, to już nieaktualne 😀

wpDiscuz