Jedną nogą w mistrzostwach Polski

59

Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi mają za sobą pierwszy bardzo udany mecz barażowy, który daje im możliwość gry o mistrzostwo Polski. Lubinianki o te miano walczą z EUCO UKS Dziewiątką Legnica.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej akcji lubinianek zakończoną celnym rzutem Olgi Lewandowskiej. Dominika Stala z Legnicy doprowadziła do remisu, ale gospodynie szybko odpowiedziały trafieniem Darii Miłek na 2:1, a po wykorzystaniu siódemki przez Wiktorię Kocińską, Zagłębie wygrywało 3:1. Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi były na fali. Po 10. minutach gry wygrywały 6:1. Miejscowej tym razem nie popełniły błędów w ligowym starciu i postawiły bardzo mocny mur w obronie. Do przerwy wygrywały 14:9.

Początek drugiej połowy potwierdził tylko znakomitą dyspozycję miedziowych. W trzy minuty Weronika Hipner, Klaudia Piróg i Kinga Stanisławczyk podwyższyły prowadzenie Zagłębia na 17:9. Ten stan rzeczy ewidentnie podciął skrzydła ekipie Krzysztofa Koszorowskiego. Legniczanki zdobywały bramki głównie po rzutach karnych. Ostatecznie zespół z Lubina wygrał pierwszy mecz barażowy 32:19. Druga konfrontacja odbędzie się już dziś o godzinie 13.00 w Legnicy.