Jaszka selekcjonerem kadry!

0

Grający trener piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin został selekcjonerem kadry narodowej juniorów! Pracę z kadrą rocznika 2000 Bartłomiej Jaszka oficjalnie zainauguruje 11 grudnia w Szczyrku.

Po zgrupowaniu reprezentacja Polski juniorów uda się na turniej do Macedonii z udziałem gospodarzy, Węgrów, Serbii. Będzie to pierwszy sprawdzian Biało-czerwonych pod wodzą nowego selekcjonera.

Bartłomiej Jaszka jest obecnie grającym trenerem mocno odmłodzonego Zagłębia Lubin. 35-letni rozgrywający zagrał 152 razy w reprezentacji Polski, zdobywając z nią brązowy medal mistrzostw świata w 2009 roku, wystąpił także na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jaszka ma za sobą występy w najlepszej lidze świata – niemieckiej Bundeslidze, gdzie grał w czołowej drużynie Fuechse Berlin, z którą zdobył m.in. Puchar EHF. W latach 2003–2007 był zawodnikiem Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 2006/2007 wywalczył mistrzostwo Polski i grał w elitarnej Lidze Mistrzów.

Bartłomiej Jaszka wygrał konkurs na stanowisko trenera głównego kadry juniorów. W tym roku szkoleniowiec Zagłębia zdobył uprawnienia master coacha.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość