Jaśkowski walczy o miejsce w zarządzie KGHM

Ryszard Jaśkowski jako jedyny z obecnego składu zarządu KGHM zamierza pozostać we władzach spółki w nowej kadencji. Pozostali wiceprezesi nie biorą udziału w trwającym właśnie konkursie.


Przypomnijmy, ogłoszony przez radę nadzorczą konkurs to drugie podejście do wyboru zarządu w tej formule. Rada nadzorcza chce w ten sposób wybrać prezesa i jego czterech zastępców. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, jednak tym razem decyzje personalne zapaść muszą, ponieważ obecna kadencja władz spółki po prostu dobiega końca.

Biuro prasowe KGHM potwierdziło dziś, że w konkursie nie uczestniczy Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju, który pełni obowiązki prezesa od czasu dymisji Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego. Swojej kandydatury nie zgłosił też Stefan Świątkowski, wiceprezes ds. finansowych i ds. aktywów zagranicznych. Pozostać w miedziowym holdingu chce za to Ryszard Jaśkowski, dziś członek zarządu Polskiej Miedzi.

O tym, kto obecnie jest faworytem konkursu, napisał „Puls Biznesu”, który wskazał tu osobę Marcina Chludzińskiego, prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Dziennik przywołał też Miłosza Stanisławskiego, którego osoba przewinęła się przez giełdę nazwisk w poprzednim konkursie (zrezygnował wówczas z funkcji stołecznego radnego).

Rozmowy z kandydatami rada przeprowadzi 21 i 22 czerwca, tuż przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy, które zaplanowane jest na 26 czerwca, a na którym zatwierdzone ma zostać sprawozdanie finansowe spółki. Statut KGHM przewiduje, że z tym dniem wygasną mandaty członków obecnego zarządu.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
7 miesięcy 3 dni temu

To nie te czasy jakie były 10 lat temu – ogromne możliwości dochodowe i inwestycyjne,,,,,POmyłka wyborców zrobiła swoje stąd takie problemy,,,

ZL Przodek
ZL Przodek
7 miesięcy 3 dni temu

POmyłka twoich rodziców i niestety,jesteś ty

Renata
Renata
7 miesięcy 3 dni temu

Strefa ma być na rynku do finału MŚ.

stan
stan
7 miesięcy 3 dni temu

od zaraz
A ja sie pytam , gdzie jest Strefa kibica na MS2018 w naszej dziurze???
Legnica i Glogów ma a u nas????

wpDiscuz