Jak dokarmiać ptaki by ich nie skrzywdzić?

Jeśli wydaje ci się, że wystarczy rzucić na trawę kromkę chleba – jesteś w błędzie. Już po raz trzeci lubińskie zoo wraz ze Stowarzyszeniem „Lubin i okolice” opowie jak prawidłowo dokarmiać ptaki, aby nie wyrządzić im krzywdy. Będą plakaty, ulotki, ale i warsztaty tworzenia karminów dla dzieci i rodziców.

Jeśli chcesz dokarmiać ptaki pamiętaj, że podejmując się tego zadania musisz realizować je regularnie i odpowiedzialnie. Warto poznać podstawowe zasady prawidłowego dokarmiania ptaków, aby przez przypadek nie wyrządzić im krzywdy.

Tutaj liczy się wszystko – pora roku i warunki atmosferyczne. Rodzaj pokarmu, sposób podawania w zależności od gatunku ptaków. Informacji jest dużo, ale wszystkiego dowiemy się w ramach akcji edukacyjnej. Należy także pamiętać, że ptaki przyzwyczajają się do dokarmiania, często nawet rezygnują z zimowych odlotów. Systematyczne podawanie karmy, aż do wiosny jest więc bardzo ważne.

W ramach utworzonego wydarzenia, lubińskie zoo będzie publikować także graficzne materiały informacyjne udostępnione przez organizatora akcji – Stowarzyszenie „Lubin i okolice”. Materiały będą dotyczyć podstawowych zasad dokarmiania ptaków.

Akcja informacyjna „Jak mądrze dokarmiać ptaki” finansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Lubin.

WARSZTATY TWORZENIA KARMNIKÓW
24 października 2018 r. – UWAGA! NOWY TERMIN (zamiast 18.10)
30 października 2018 r.
godz. 16.00-17.00, budynek edukacyjny, zoo lubin.
Zapisy: 76 720 89 81

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz