Inova na targach z sukcesem

Należąca do KGHM spółka Inova wystartowała w największych w Europie Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice” 2017 i wróciła z sukcesem – otrzymała medal I stopnia w kategorii Poprawa Bezpieczeństwa za Zabezpieczenie typu ZUCB.

Fot. Inova

W targach uczestniczyli wystawcy z 13 krajów: Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Słowacji, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin. Do dyspozycji wystawców organizatorzy przekazali 30 tys. m kw. powierzchni w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz w sąsiedztwie. Oferty prezentowane na targach obejmowały kompleksowe usługi dla górnictwa. W tym roku, szczególny nacisk położony był na innowacyjność, zarówno jeśli chodzi o maszyny górnicze, jak i bezpieczeństwo pracy.

Wśród oferentów z zagranicy i wielu doświadczonych polskich koncernów, Inova zaprezentowała najnowszą ofertę produktową naszych urządzeń i systemów o innowacyjnych rozwiązaniach z dziedzin elektrotechniki, automatyki i łączności oraz certyfikacji, atestacji maszyn i urządzeń. Odwiedzający stoisko spółki Inova otrzymali liczne materiały informacyjne, dotyczące działalności firmy i odpowiedzi na pytania ich interesujące, w tym dotyczące nowych projektów i stosowanych technologii.

SONY DSC

– Wymienialiśmy się także doświadczeniami z innymi wystawcami, aby Inova rozpoznawana była w coraz to szerszym gronie partnerów biznesowych i potencjalnych klientów – mówi dyrektor oddziału Rozwoju Nowych Technologii Jan Moszumański, który m. in. reprezentował spółkę w Katowicach.

Jedno z eksponowanych rozwiązań – Zabezpieczenie Upływowe Centralno-Blokujące typu ZUCB, zostało zgłoszone do Konkursu: Innowacyjne Rozwiązania w Budowie Maszyn i Urządzeń górniczych: Innowacyjny Produkt – Katowice 2017. Zabezpieczenie typu ZUCB zaprojektowano biorąc pod uwagę specyficzne warunki występujące w podziemnych wyrobiskach kopalni niezagrożonych wybuchem dla sieci typu IT (24, 230, 500, 1000 VAC). Jest to kompaktowe, konfigurowalne urządzenie o budowie modułowej z możliwością rozszerzenia jego funkcjonalności. Urządzenie umożliwia zdalny monitoring i kontrolę stanu izolacji chronionej sieci przyczyniając się do większego bezpieczeństwa i obniżenia kosztów eksploatacji w zakresie obsługi. Stosowane jest w zabezpieczeniu sieci kopalnianej w oddziałach KGHM od czerwca 2016r.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie spółce Inova nagrody – medalu I stopnia w kategorii Poprawa Bezpieczeństwa za Zabezpieczenie typu ZUCB, nastąpiło w trakcie trwania targów.

Wszystkie zgłoszone do konkursu rozwiązania w czterech kategoriach oceniane były przez niezależne jury, składające się z przedstawicieli wyższych uczelni, jednostek naukowych i użytkowników. Dodatkowo, musiały spełniać kryteria innowacyjności, zawarte w definicji podanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Źródło: materiały spółki

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Inova na targach z sukcesem"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Gosc
Gość
Gosc
9 miesięcy 17 dni temu

A pochwaliła się Inova jak docenia swoich pracowników, którzy zapracowani na ten sukces. Nowy prezes nie ma czym, gdyż w branży międzynarodowej inaczej traktuje się pracowników, a nie zabiera masowo premie. Obecny zarząd nie zasługuje na tą firmę i nie powinien przypisywać sobie zasług. Brawa dla osób, którzy codzienną pracą przyczyniają się dla rozwoju firmy i nie mam tu na myśli ” ludzi z góry” w Inova.

wpDiscuz