Ikony rugby w Lubinie

Grzegorz Kacała uznawany za najwybitniejszego polskiego rugbystę oraz Krzysztof Krzewicki jeden z najlepszych trenerów w kraju przyjadą do Lubina, jako edukatorzy World Rugby.

Grzegorz Kacała

Panowie pojawią się w naszym mieście w najbliższą sobotę tj. 14 kwietnia o godzinie 18.00 na stadionie RCS. Rugbyści przeprowadzą trening lubińskim zawodnikom, a w niedzielę odbędzie się szkolenie z zakresu World Rugby Level 1.

– To kolejny, ogromny krok dla rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście. Panowie Grzegorz i Krzysztof to wspaniali fachowcy. Dzięki ich doświadczeniu na pewno poprawimy grę zarówno w formacji młyna jak również ataku – komentuje Tomasz Nimczyk, Miedziowi Rugby Lubin.

Grzegorz Kacała (ur. 15 marca 1966 w Gdańsku) – polski rugbysta. Kacała uchodzi za najwybitniejszego polskiego zawodnika w historii. W Polsce grał w Lechii Gdańsk i Ogniwie Sopot, rozegrał także około 30 spotkań w reprezentacji, jednak prawdziwą karierę zrobił na Zachodzie. Grał w kilku klubach francuskich, największe sukcesy odnosząc w CA Brive – w 1997 klub zdobył Puchar Heinekena, a Kacała został wybrany najlepszym graczem finałowego spotkania. Później grał w walijskim Cardiff RFC. Karierę oficjalnie zakończył w 2001. Był trenerem Ogniwa, Orkana Sochaczew, a od sezonu 2009/2010 trenuje Lechię. Edukator World Rugby.

Krzysztof Krzewicki

Krzysztof Krzewicki – Obecny Krajowy Oficer Rozwoju Rugby oraz trener Kadry U-18. Krzysztof Krzewicki pełni swoje obowiązki od 1 lutego 2013 roku. Stanowisko Krajowego Oficera zostało powołane przez Zarząd Polskiego Związku Rugby w 2006 roku.

Tomasz Nimczyk trener klubu Rugby Miedziowi Lubin. – Współpracuje już z Krzysztofem od 4 lat w jednym z programów Ministerialnych,  w którym bierze udział aż 5 lubińskich szkół podstawowych w tym jedna z Krzeczyna Wielkiego. Dzięki programowi od kilku lat w naszym mieście regularnie rozgrywana jest Szkolna Liga Rugby Tag, a Szkoła Podstawowa numer 14 może pochwalić się Mistrzostwem Polski – puentuje lubiński rugbysta.

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz