III Międzyszkolny Multimedialny Konkurs Polonistyczny

3

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami integracyjnymi w Lubinie odbyła się kolejna już edycja Międzyszkolnego Multimedialnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów klas 4-6 lubińskich szkół podstawowych. Trzyosobowe drużyny z lubińskich szkół podstawowych, które przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie, odpowiadały na pytania pogrupowane w osiem kategorii: ortografia, części mowy, gramatyka, części zdania, poezja, lektury szkolne, frazeologia oraz trudne słowa.

Celami konkursu było przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języka polskiego, podnoszenie jakości kształcenia, rozbudzanie zainteresowań kulturą narodową, weryfikacja wiedzy polonistycznej uczniów oraz szeroko pojęta integracja dzieci i nauczycieli języka polskiego z lubińskich placówek.

Po zaciekłej rywalizacji, dziesiątkach zadanych pytań oraz dogrywce, zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie. Równorzędne wyróżnienia zdobyli uczniowie SP 1, SP 8, SP 7, SP 12 oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

Organizatorkami konkursu była wicedyrektor szkoły Anna Jankowska oraz Barbara Kubiak.

Sponsorem atrakcyjnych nagród była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie oraz Urząd Miejski w Lubinie.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość