I LO tak wysoko jeszcze nie było

16

Lubińskie I Liceum Ogólnokształcące znowu znalazło się na liście najlepszych polskich szkół ponadgimnazjalnych przygotowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Tak wysoko jeszcze nie było. Z miejsca 148. w tym roku awansowało na 115. II LO już drugi raz z rzędu znalazło się poza pierwszą 500.

i-lo

„Perspektywy” przygotowują ten ranking od dziewiętnastu lat, zawsze na początku roku. Dziś opublikowano kolejny.

Tradycyjnie oddzielnie oceniane były licea ogólnokształcące i technika. O miejscu w rankingu decydowały: sukcesy w olimpiadach – 30%, wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych – 25% oraz wyniki z matur z przedmiotów dodatkowych – 45%.

Na liście najlepszych polskich liceów zawsze znajduje się 500 szkół. W tym roku, tak jak i w poprzednim, najlepsze okazało się XIII LO ze Szczecina. Jedynym lubińskim liceum, jakie trafiło na ogólnopolską listę jest I LO im. Mikołaja Kopernika. Szkoła z Lubina awansowała z miejsca 148. na 115. Do tej pory najwyższą pozycją, jaką w rankingu zajęło to liceum, była 132. lokata w 2014 roku.

Wśród szkół licealnych na Dolnym Śląsku I LO zostało ulokowane na ósmym miejscu. Na tej dolnośląskiej liście, na miejscu 40., znalazło się także II LO z Lubina, które niestety w tym roku – tak jak i w poprzednim – jest poza ogólnopolską 500 szkół ujętych w rankingu „Perspektyw”.

perspektywy-i-lo

W tegorocznym rankingu techników uwzględnione zostało także Technikum nr 1 z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Z miejsca 49. awansowało na 46. na liście wojewódzkiej, natomiast na ogólnopolskiej nadal znajduje się poza 300 najlepszych.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017 to właściwie pięć rankingów. Najważniejsze z nich to ranking najlepszych liceów i techników. Ich uzupełnieniem są trzy ogólnopolskie rankingi: maturalny liceów ogólnokształcących, maturalny techników oraz szkół olimpijskich.

Lubińskie I LO w tym roku zostało także sklasyfikowane w rankingu maturalnym liceów, na miejscu 107.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie www.perspektywy.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość