Hydrozabawa. Najlepsze trafiły do kalendarza

168

Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było zaprezentować w sposób kreatywny… wodę. W konkursie wzięło jednak udział aż 240 dzieciaków z Lubina. Najlepsze prace trafiły do kalendarza. – Niestety mogliśmy wybrać tylko dwanaście, czyli tyle, ile jest miesięcy – mówi Anna Wiśniewska, która oceniała prace. – Postanowiliśmy mimo wszystko wyróżnić jeszcze jedną dodatkową osobę i umieścić jej pracę na okładce – dodaje.

Hania Sztraub z mamą i swoją pracą na okładce kalendarza
Hania Sztraub z mamą i swoją pracą na okładce kalendarza

Jury szczególnie urzekło dzieło Hani Sztraub z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 14 i to jej praca zdobi teraz okładkę kalendarza. – Praca powstała w formie witraża. Na brystolu została wycięty wzór, a później podklejony kolorową bibułą. Było sporo pracy i poszło bardzo dużo kleju – mówi uśmiechając się mama Hani, Anna Sztraub, która jest dumna z pracy córki.

Hania przygotowała wodny witraż, zaś inne dzieci sięgnęły po bardzo różne techniki plastyczne. Były więc i rysunki, obrazy, wycinanki, wyklejanki, jak i grafiki.

– Bardzo ciężko było wybrać tylko dwanaście najlepszych prac. Oceniałyśmy przede wszystkim zgodność z tematem, pomysł na jego realizację oraz technikę plastyczną – wylicza Anna Wiśniewska, prowadząca pracownię plastyczną w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, która wraz z Jolantą Baczewską, emerytowanym pracownikiem MPWiK, lubińską artystką i malarką, oceniała prace zgłoszone do konkursu.

konkurs-mpwik-kalendarz-14

– Ten konkurs organizujemy już po raz ósmy. Jest przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Tematy są związane z profilem przedsiębiorstwa, więc albo z wodą, albo z ekologią czy segregacją odpadów. W tym roku jest o wodzie w krajobrazie – mówi Jarosław Wantuła, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie. – Tę zabawę przygotowujemy co roku po pierwsze, by wyłonić talenty plastyczne wśród dzieci, a po drugie, żeby zapoznać je z tematyką: albo z ekologią, albo z wykorzystaniem wody. Konkurs ma coraz więcej uczestników i to nas cieszy – dodaje.

Jak co roku młodzi rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI. Nagrody pieniężne otrzymali zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach oraz szkoły, do których uczęszczają laureaci. Zostały przyznane również po trzy wyróżnienia w każdej z kategorii – także uhonorowane nagrodami pieniężnymi.

Ponadto nagrodą dodatkową dla trzynastu najlepszych prac była publikacja w kalendarzu MPWiK na 2017 rok.

Każdy z młodych artystów, który pojawił się dziś w Klubie pod Muzami na ogłoszeniu wyników konkursu, otrzymał również niespodziankę – kalendarz na 2017 rok z pracami dzieci oraz notes z samoprzylepnymi karteczkami.

Dzieła cześci artystów można teraz obejrzeć na wystawie na pierwszym piętrze Muzy, a wszystkie bez wyjątku zgłoszone prace na stronie internetowej MPWiK.

konkurs-mpwik-kalendarz-34

Lista nagrodzonych:

– w kategorii klas I-III:

I miejsce (nagroda 500 zł) Ania Pienias z Zespołu Szkół nr 3

II miejsce (300 zł) Marcel Cierlik ze Szkoły Podstawowej nr 14

III miejsce (200 zł) Maja Szadkowska ze Szkoły Podstawowej nr 8

wyróżnienia (po 100 zł): Oliwia Patan ze Szkoły Podstawowej nr 12, Teresa Jałosińska z Zespołu Szkół nr 3, Marysia Grodzka ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Hania Sztraub ze Szkoły Podstawowej nr 14

– w kategorii klas IV-VI:

I miejsce (nagroda 500 zł) Alicja Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 9

II miejsce (300 zł) Jakub Berlan z Zespołu Szkół Integracyjnych

III miejsce (200 zł) Hubert Żurek ze Szkoły Podstawowej nr 10

wyróżnienia (po 100 zł): Martyna Hojda z Zespołu Szkół Sportowych, Norbert Kurzawski ze Szkoły Podstawowej nr 5, Jagoda Cieśla ze Szkoły Podstawowej nr 10

https://www.youtube.com/watch?v=99tArfD4-rQ

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY