Heroiczny bój młodziczek Zagłębia

215

Za nami dwa dni rywalizacji o ligowe punkty w grupach młodzieżowych MKS Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu na własnym terenie, juniorzy młodsi bez większych problemów ograli MKS Żagiew Dzierżoniów 27:18. Drugie spotkanie nie było już takie łatwe dla lubińskich szczypiornistów. Podopieczne Izabeli Kałużny-Khoubrazi podejmowały rywalki z Wrocławia.

Na parkiecie sali gimnastycznej przy ul. KEN, młodziczki MKS Zagłębia Lubin stanęły w szranki z ekipą UKS Handball 28 Wrocław. Gospodynie bardzo szybko przystąpiły do udanych ataków, które zakończyły się dwiema bramkami Mileny Steczek i jednym trafieniem Zuzanny Buckiewicz. Po czterech minutach Zagłębie prowadziło 3:0. Podopieczne Daniela Kołkowskiego nie potrafiły znaleźć drogi do bramki gospodyń, a dodatkowo bardzo dobre zawody rozgrywała golkiperka Lubina, Aleksandra Nalewajk.

Niestety dla miejscowych, po dziesięciu minutach rywalizacji, wrocławianki poczuły wiatr w żaglach i odrobiły straty, doprowadzając do remisu po 5. Przyjezdne nabrały rozpędu dzięki trzem bramkom z rzędu Sandry Suropek. Do 18. minuty spotkanie było dość wyrównane. Później Handball 28 wyszedł na pierwsze w meczu prowadzenie, które dała wcześniej wspomniana Suropek. Do przerwy, to przyjezdne lepiej spisywały się na lubińskim parkiecie doprowadzając do stanu 12:10.

Na starcie drugich 25 minut, Milena Steczek i Sandra Kubieniec dały Zagłębiu remis 12:12, a na prowadzenie 13:12, miedziowe wyprowadziła Oliwia Gowin po rzucie karnym. Przez większość tej odsłony spotkania, lubinianki wiodły prym na parkiecie i nie pozwoliły rywalkom doprowadzić choćby do remisu. Na cztery minuty przed końcowa syreną, podopieczne Izabeli Kałużny-Khoubrazi popełniły kilka błędów w obronie, co kosztowało je utratą kilku bramek. Dzięki temu, rywalki doprowadziły do remisu po 19. Heroiczny bój naszych piłkarek dał ostatecznie korzystny rezultat Zagłębiu, które wygrało 21:20, a ostatnią bramkę dla gospodyń zdobyła Oliwia Gowin.