Gwiazda Brann Bergen w Zagłębiu Lubin

W Skandynawii został okrzyknięty najlepszym golkiperem. Piotr Leciejewski od 2008 roku przebywał w Norwegii, a teraz zasilił szeregi miedziowej ekipy.

Maciej Leciejewski i prezes Robert Sadowski (Fot. Archiwum klubu)

Klub pozyskał na zasadzie transferu definitywnego bramkarza Piotra Leciejewskiego. Golkiper od stycznia 2011 roku występował w norweskim SK Brann. Po przejściu wymaganych badań Leciejewski podpisał 3-letni kontrakt.

– Pozyskaliśmy doświadczonego bramkarza, bardzo zmotywowanego, by potwierdzić swoją piłkarską klasę na boiskach Lotto Ekstraklasy. Sukcesywnie rozwijamy naszą drużynę, podnosimy jej poziom sportowy. Piotr Leciejewski uznawany był za jednego z najlepszych bramkarzy w Norwegii, przez 6 ostatnich sezonów prezentował równy, wysoki poziom w SK Brann, gdzie był podstawowym golkiperem. To oznacza, że cieszył się wielkim zaufaniem i wprowadzał potrzebny spokój między słupkami – tłumaczy prezes Robert Sadowski.

Urodzony w Legnicy bramkarz rozpoczynał seniorską karierę w Słubicach. Grał później między innymi w Górniku Zabrze, Górniku Łęczna, a także w ŁKS Łódź, a od 2008 roku w norweskim Sogndal Fotball.

– Faktycznie po tylu latach chciałem zagrać w polskiej lidze. Pochodzę z Legnicy, wracam więc w rodzinne strony. Bardzo się cieszę, że mój transfer do Zagłębia Lubin doszedł do skutku – mówi w wywiadzie dla miedziowego klubu Maciej Leciejewski.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Maciej a może Piotr?
Maciej a może Piotr?
11 miesięcy 19 godzin temu

Gromkie brawa dla redakcji. To Maciej czy Piotr? A może Marcin, Tomek albo Krzysiek?

wpDiscuz