Gwarkowie dla mieszkańców

Publiczność dopisała i jak co roku sala w Muzie wypełniła się po ostatnie krzesełko. Tłoczno było też na scenie, na której zatańczyło ponad 200 osób. Niektórzy mają zaledwie kilka lat i na scenie stawiają pierwsze kroki. Starsze koleżanki to już profesjonalistki, które występują nawet od kilkunastu lat. Razem z rodzinami i przyjaciółmi społeczność Gwarków liczy już kilka tysięcy osób.

25 października 1985 roku zapadła decyzja o powołaniu do życia Dziecięcego Zespołu Piosenki i Ruchu „Gwarkowie”, który był dziecięcą sekcją działającego już i odnoszącego sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca „Lubin”. Szybko okazało się, że uczniowie dorównują mistrzom i tak Gwarkowie zaczęli samodzielną karierę.

Dziś nikt nie wyobraża sobie Lubina bez Gwarków, kolejne pokolenia dzieci rozkwitają pod czujnym okiem Barbary i Radosława Danków, którzy prowadzą zespół od samego początku.

Dziś, jak co roku, Gwarkowie wystąpili z bardzo bogatym repertuarem tanecznym dla mieszkańców Lubina. Jak zwykle było pięknie i bardzo kolorowo.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz