Grzyb: Dziękujemy kibicom

386

Metraco Zagłębie Lubin zdecydowanie pokonało rywalki ze Szczecina w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski. Po pierwszej połowie lubinianki prowadziły aż 15:6, wygrywając ostatecznie 25:19. Spotkanie podsumowują trener Bożena Karkut oraz zawodniczki Kinga Grzyb i Zuzanna Ważna.

Bożena Karkut: Ten mecz od początku zaczął się dla nas bardzo dobrze przede wszystkim w obronie. Zdobywałyśmy bramki, z kolei przeciwnik nie mógł ich zdobywać dlatego do przerwy prowadziłyśmy bardzo wyraźnie. Mecz trwa jednak 60 minut, a Szczecin walczył do końca. Wiedziałyśmy, że Puchar jest blisko, ale w końcówce zabrakło nam trochę koncentracji. Na szczęście obroniłyśmy ten wynik, zdobyłyśmy Puchar za co należą się wielkie gratulacje dziewczynom.

Kinga Grzyb: Gratulacje dla całego zespołu, bo każda z dziewczyn dołożyła cegiełkę do zwycięstwa. Dziękujemy równie kibicom, bo byli niesamowici, a ich doping dodawał nam skrzydeł. Hala w Gnieźnie jest naprawdę znakomita, a organizacja była na najwyższym poziomie. Oby częściej odbywały się tutaj takie mecze.

Zuzanna Ważna: Przyjechałyśmy do Gniezna w pełni zmobilizowane. Wiedziałyśmy wszystko o naszych przeciwniczkach. Chciałyśmy udowodnić Pogoni, że to my jesteśmy lepsze i zrewanżować się po części za tę przegraną w rundzie mistrzowskiej, która tak naprawdę pozbawiła nas walki o złoto. Nasza drużyna zostawiła wielkie serducho na boisku i bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy.