Grzegorz Szamotulski trenerem bramkarzy Zagłębia Lubin

Grzegorz Szamotulski został nowym trenerem bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Były reprezentant Polski zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Krzysztofa Koszarskiego, który będzie od teraz pracował w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Urodzony w Gdańsku, były bramkarz między innymi Legii Warszawa czy Amiki Wronki, przeszedł do miedziowego klubu z Miedzi Legnica i podpisał z lubinianami kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.

W swojej długiej piłkarskiej karierze występował w 18 klubach z aż siedmiu krajów. Najbardziej został zapamiętany ze spotkań rozgrywanych w Legii Warszawa, Amice Wronki oraz zespołach z austriackiej ekstraklasy – Admirze Wacker Mödling i Sturmie Graz. Szamotulski słynął z nieustępliwego charakteru, który w pewnym stopniu miał wpływ na to, jak rozwinęła się jego kariera. Jednak jak sam mówi: „Nie wiem, gdzie bym dziś był, mając inny charakter. Może znacznie dalej, w świetnym klubie, ale całkiem prawdopodobne, że niczego bym nie osiągnął. Trzeba być sobą”. Nie zmienia to jednak faktu – 350 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w różnych krajach, w wielu klubach będąc „jedynką”, to musi robić wrażenie.

 Pierwszy angaż na stanowisku trenera bramkarzy otrzymał będąc zawodnikiem Korony Kielce, gdy w rolę tymczasowego szkoleniowca „Złocisto-krwistych” wcielił się Włodzimierz Gąsior.

W lipcu 2017 roku został trenerem bramkarzy w drugoligowym Zniczu Pruszków, gdzie współpracował z dobrze znanym w Lubinie Dariuszem Żurawiem. Po zwolnieniu byłego piłkarza m.in. Zagłębia Lubin i Hannoveru 96, Szamotulski pozostał do końca sezonu w sztabie szkoleniowym drużyny z Pruszkowa. Jego ostatnim pracodawcą była legnicka Miedź, w której Szamotulski pracował jako trener bramkarzy akademii.

MISZ / zaglebie.com / Fot. Zagłębie Lubin S.A.

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz