Grzegorz Szamotulski trenerem bramkarzy Zagłębia Lubin

5

Grzegorz Szamotulski został nowym trenerem bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Były reprezentant Polski zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Krzysztofa Koszarskiego, który będzie od teraz pracował w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Urodzony w Gdańsku, były bramkarz między innymi Legii Warszawa czy Amiki Wronki, przeszedł do miedziowego klubu z Miedzi Legnica i podpisał z lubinianami kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.

W swojej długiej piłkarskiej karierze występował w 18 klubach z aż siedmiu krajów. Najbardziej został zapamiętany ze spotkań rozgrywanych w Legii Warszawa, Amice Wronki oraz zespołach z austriackiej ekstraklasy – Admirze Wacker Mödling i Sturmie Graz. Szamotulski słynął z nieustępliwego charakteru, który w pewnym stopniu miał wpływ na to, jak rozwinęła się jego kariera. Jednak jak sam mówi: „Nie wiem, gdzie bym dziś był, mając inny charakter. Może znacznie dalej, w świetnym klubie, ale całkiem prawdopodobne, że niczego bym nie osiągnął. Trzeba być sobą”. Nie zmienia to jednak faktu – 350 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w różnych krajach, w wielu klubach będąc „jedynką”, to musi robić wrażenie.

 Pierwszy angaż na stanowisku trenera bramkarzy otrzymał będąc zawodnikiem Korony Kielce, gdy w rolę tymczasowego szkoleniowca „Złocisto-krwistych” wcielił się Włodzimierz Gąsior.

W lipcu 2017 roku został trenerem bramkarzy w drugoligowym Zniczu Pruszków, gdzie współpracował z dobrze znanym w Lubinie Dariuszem Żurawiem. Po zwolnieniu byłego piłkarza m.in. Zagłębia Lubin i Hannoveru 96, Szamotulski pozostał do końca sezonu w sztabie szkoleniowym drużyny z Pruszkowa. Jego ostatnim pracodawcą była legnicka Miedź, w której Szamotulski pracował jako trener bramkarzy akademii.

MISZ / zaglebie.com / Fot. Zagłębie Lubin S.A.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość