Gruszecki dla Wodeckiego. Niezwykły koncert w Muzie

1

W lubińskiej Muzie odbędzie się koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Będzie można usłyszeć utwory mistrza skrzypiec w zupełnie nowych aranżacjach Patrycjusza Gruszeckiego.

To co będzie można usłyszeć podczas niedzielnego koncertu, 22 kwietnia, to materiał którego premierę przygotowywano jeszcze ze Zbyszkiem Wodeckim. Wspólny występ artystów uniemożliwiła niespodziewana śmierć mistrza.

– Ten projekt nie może zostać zapomniany – mówi Patrycjusz Gruszecki. – Myślę, że Zbyszek życzyłby sobie, żebyśmy dokończyli to wspólne dzieło i pozwolili mu zabrzmieć na polskiej scenie. Tak też się stanie – dodaje.

Na scenie, obok Patrycjusza Gruszeckiego, wystąpią wokaliści: Ewa Uryga, Kasia Wilk, Rafał Szatan i Tadeusz Seibert.

Będzie to premiera projektu, objęta patronatem Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. Chęć uczestnictwa w koncercie w charakterze słuchacza zgłosiła sama Katarzyna Wodecka – prezes Fundacji.

Usłyszymy takie utwory jak: „Nad wszystko uśmiech Twój”, „Zacznij od Bacha”, „Monalisa”, „Oczarowanie”, „Zabiorę Cię dziś na bal”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Chłop z wiosną” i wiele innych.

Jak mówi sam Patrycjusz Gruszecki: – Będzie to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Koncert odbędzie się na dużej scenie lubińskiej Muzy 22 kwietnia o godzinie 19. Bilety kosztują 60 zł. W dniu wydarzenia trzeba będzie za nie zapłacić 65 zł.

Wejściówki dostępne są również online: www.muza.biletpro24.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość