Grunty podzielone, ceny już znane!

W lubińskim magistracie ruszyły intensywne przygotowania gruntów pod budowę nowego osiedla – Polesia. Znane są już ceny działek, ogłoszenia o ich podziale dziś pojawiły się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

Polesie będzie kolejnym – po Zalesiu – osiedlem w Lubinie. – Oddajemy do dyspozycji mieszkańców atrakcyjny teren pomiędzy parkiem militarnym (Strzelnicą) a drogą na Gorzelin. Nowe osiedle jest niezbędne, bo miasto się rozwija – mieszkańcy z jednej strony chcą mieć trochę własnej przestrzeni i dom z ogródkiem, ale z drugiej nadal mieszkać w Lubinie, korzystać tutaj ze szkół czy instytucji kulturalnych. Dajemy im taką możliwość, udostępniając miejskie tereny pod zabudowę – tłumaczy prezydent Lubina Robert Raczyński.

Na sprzedaż jest łącznie 155 działek. 92 działki o powierzchni od 814 m2 do 1783 m2, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną wolno stojącą, 39 działek o powierzchni od 390 m2 do 854 m2 pod zabudowę jednorodzinną szeregową oraz 24 działki o powierzchni od 564 m2 do 994 m2 z przeznaczeniem pod zabudowę bliźniaczą.

Powołany w tym celu rzeczoznawca oszacował już ceny wyjściowe działek. Te będą się kształtować od 120 zł netto do 150 zł netto za metr plus 23 proc. podatku VAT. – Naszym celem nie jest zarabianie pieniędzy, ale to, żeby lubinianie zostali w mieście – zaznacza prezydent.

Działki będzie można kupić w drodze przetargu. Każda z nich będzie licytowana osobno, nawet grunty w zabudowie szeregowej. Miasto chce bowiem, by każdy miał szansę na udział w postępowaniu.

Sprzedaż działek ruszy przed wakacjami. Urząd planuje sprzedać wszystkie grunty do końca roku. Równocześnie ruszają też przygotowania pod uzbrojenie tych terenów. Magistrat wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji opracowuje obecnie projekt sieci wodnych i kanalizacyjnych. – Budowa sieci ruszy w przyszłym roku – potwierdza Ryszard Zubko, prezes MPWiK.

Magistrat rozpoczął też rozmowy z Energetyką odnośnie skablowania linii energetycznych i wprowadzenia ich w ziemię. Opracowywane są też projekty budowy dróg dojazdowych – te mają być dwie: jeden zjazd z drogi krajowej nr 3 – skręt przed torami, a drugi – od strony ulicy Gajowej.

Szczegółowe informacje na temat sprzedaży tych gruntów można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
9 miesięcy 14 dni temu

Kupuje ale po tysiaku a sprzedam Wam diabełki za trzy i tak się robi kase na ciemnogrodzie z Lubińa

nam trzeba dać
nam trzeba dać
9 miesięcy 18 dni temu

a dla nas górników nie ma zniżek to my robimy na cały lubin i płu polski i powinni dać nam te działki byłem kiedyś piekarzem a teraz jestem fachowcem w kopalni i nam trzeba dać bo nam sie należy

KMQ
KMQ
9 miesięcy 16 dni temu

To jako fachowiec w kopalni zarabiasz wystarczająco dużo żeby sobie kupić działkę….nikt nie kazał pchać się do kopalni i robić na cały Lubin i PÓŁ Polski!

biore jedna
biore jedna
9 miesięcy 18 dni temu

mowcie co chcecie ja jedna biore a za pare lat jednen z was odkupi ja odemnie za 250 zl/m2 😀

K.
K.
9 miesięcy 19 dni temu

Akurat tam musieli to wcisnąć? Kto na taki pomysł wpadł? Architekt miejski? To już nie ma miejsca przy Auchan? Lub po jego drugiej stronie, za obwodnicą? Tam tyle wolnego miejsca z gotowa infrastrukturą, blisko sklepy, a oni w las się wciskają? Albo działki w centrum miasta. Przy MCZ-cie czy tez przy mleczarni obok torów. Może tam warto?

mirgar
mirgar
9 miesięcy 19 dni temu
Ceny wywoławcze od 120 do 150 zł za metr kwadratowy netto plus 23% podatek. Cena brutto za 1 metr kw. to około 150 zł (cena na duże działki dla dewelopera), małe działki od 150 zł netto plus 23% to około 190 zł brutto, czyli ceny za działkę 10 arową rozpoczną się od 190 tyś złotych. Przypominam to są ceny wywoławcze. Do tego trzeba doliczyć koszty budowy dróg, wszystkich podłączeń: woda, kanalizacja, gaz i prąd. A sklepy , szkoły, przedszkola, komunikacja itd. Inwestycja na lata też jest pod znakiem zapytania, gdyż KGHM nie jest firmą, która inwestuje w regionie na przyszłość,… Czytaj więcej »
słuchacz
słuchacz
9 miesięcy 19 dni temu

powstanie takie osiedle jak na Kochanowskiego Z DALA OD WSZYSTKIEGO i cywilizacji świetnie to zaplanowali i sprzedadzą ze ceny jak w samym centrum. bo liczy sę kasa.

lio
lio
9 miesięcy 19 dni temu

50% drożej niż w okolicach lubina, kasa na wybory nic więcej

Robert
Robert
9 miesięcy 19 dni temu

Zbieramy na odprawy

Ambroży Piechciński
Ambroży Piechciński
9 miesięcy 19 dni temu

Widać wybory idą i potrzebna komuś kasa na kampanię…
Pewnie skończy się to tak, że 50% lub więcej kupi devloper i to pod niego są te ceny z kosmosu.
Ale oficjalnie napisali: „Naszym celem nie jest zarabianie pieniędzy”. To co jest waszym celem panowie i panie, jak dajecie takie ceny? Śmiech na sali 🙂

Robert
Robert
9 miesięcy 19 dni temu

na odprawy

Tomcio Sopecki
Tomcio Sopecki
9 miesięcy 19 dni temu

W Lubinie nie ma takiej funkcji jak główny architekt miasta, co jest precedensem na skalę krajową dla miasta powiatowego !! Tu decyduje świta gdzie można się budować i co można budować. Tak na marginesie powiem, że w Starostwie Kierownikiem Wydziału Architektury nie jest ani architekt ani też inż. budownictwa …..ale ekonomista. To też ewenement na skalę kraju. Ciekawostką jest również,to, iż to kolega ze szkolnej ławki Tymka M i Damiana S. Jeden z nich ściągnął go z Banku i mianował Kierownikiem Wydziału Architektury. Ot Bezpartyjni i ich wszechwładza w mieście.

Magister Saksofon
Magister Saksofon
9 miesięcy 19 dni temu
No to świetnie. Bo ja jestem na nich wręcz za to wściekły. Przyznaję, Lubin to bardzo wygodne do życia miasto. Bez korków, z całkiem niezłymi jak na Polskę ulicami, z dobrym pracodawcą (mówię o KGHM, nie o tych ze strefy ekonomicznej, których Pan RR obiecuje bezskutecznie już kilkunasty rok), darmowymi autobusami, marketami itd., ale… to właściwie wszystko. Poza tym cepelia, kulturalno-imprezowa umieralnia, wszechobecne betony i ogrodzenia, generalnie totalne bezguście z jednym chlubnym wyjątkiem w postaci Pani Małgorzaty Życzkowskiej-Czesak z CK Muza i jej chociażby teatralną jesienią. Cała reszta do zaorania. Z kolesiem, który decyduje o tym, ze nie znasz dnia… Czytaj więcej »
szumer
szumer
9 miesięcy 18 dni temu

Ja również. Musi nastąpić kompletna przebudowa władzy miasta, bo zaczyna się psuć jak ryba od głowy, a śmierdzi od wielu lat i nic się z tym nie robi…mowa jakby kto nie wiedział, odgazowywanie śmietniska. Strefa ekonomiczna to bełkot od czasów jak skończyłem szkołę a było to lat 17 temu. Mamy piękny betonowy rynek, ceny gruntów z czapki wyjęte. Ciekawe kiedy wyjdzie afera z ogrodzeniem nie niedoszłego parku militarnego ? Ogrodzenie zostanie bezsensownie oddane za grube miliony chyba, że wymyślone będzie na poczekaniu inna funkcja, co by nie wyszło, że ogrodzenie bez sensu 🙂

Magister Saksofon
Magister Saksofon
9 miesięcy 19 dni temu

Fajny ten portal. Głosuję na jakiś komentarz, głos zwiększa się o 1, po chwili wraca na 0. Próbuje zatem zagłosować ponownie i dostaję komunikat: „już głosowałeś na ten komentarz”. Znaczy się na krytyczne komentarze nie głosujemy. Ot demokracja.

Nie wierzę
Nie wierzę
9 miesięcy 19 dni temu

Ludzie,nauczcie sie liczyc. Za dzialke 10arowa 120-150tys. To duzo? W miescie? Piszecie o Wroclawiu…. Chyba nie znacie cen. W OKOLICACH Wroclawia takie dzialki „chodza”po 2000-250tys

Steffano
Steffano
9 miesięcy 19 dni temu

Piękny widok na komin o poranku 🙂

szumer
szumer
9 miesięcy 19 dni temu

Brak faktycznie koncepcji na inna zabudowę jak mieszkalna, brak placów zabaw, boisk i zabudowę pod usługi, MN czyli tylko zabudowa ew. pod nieuciążliwe usługi. Cena totalny odjazd. Wraz z pociągiem, który ma połączyć Lubin-Wrocław, ceny też prawie wrocławskie. Bardzo gęsta zabudowa, tam samo jak w Miroszowicach, również blisko linii napowietrznej średniego.

Michał
Michał
9 miesięcy 19 dni temu

Pomijam, że nad działkami linie wysokiego napięcia, obok hałaśliwa droga (a zaraz jeszcze więcej tirów na s3), i smrodo-polo z działek, ale te ceny to sobie proszę wsadzić. Mały Lubinek a ceny jak w Konstancinie. Wyrżnijcie wszystkie lasy wokół miasta i dalej je nazywacje xxx-LESIE, hipokryzja. Dla pieniędzy zjecie swoje łajno niedługo, biurokraci zafajdani. Ogrodzić, zabetonować, wybrukować i wziąć pieniądze, a motłoch niech płaci i się cieszy – cały Raczyński.

kowalski
kowalski
9 miesięcy 20 dni temu

Przecież to zwyczajna granda? Niby chodzi o to, aby zwykły Kowalski mógł pozwolić sobie na własny domek? Komuś w główce się pomieszało działka 6 arów 1.000.000 zł. Łan milion zotych, a gdzie budowa? W Warszawie jest taniej !!!!!!

Kiko
Kiko
9 miesięcy 19 dni temu

O jedno zero ci się pomyliło. 100 tys. za 6 arów.

Julia
Julia
9 miesięcy 20 dni temu

W Oborze działki po 100 zł/m2, a tu 180 zł. Ciekawe skąd ta różnica?

AUTSAJDER
AUTSAJDER
9 miesięcy 19 dni temu

Widzisz różnicy: mieszkam w oborze, mieszkam na Polesiu

Nie wierzę
Nie wierzę
9 miesięcy 19 dni temu

Miasto a nie obora….

Kiko
Kiko
9 miesięcy 19 dni temu

Stąd, że tutaj działki są w granicach administracyjnych miasta. A w Oborze nie.

Zetu
Zetu
9 miesięcy 20 dni temu

Przecież normalnego, młodego, szukające domu, nie będzie stać na działkę, nie mówiąc o budowie domu. Od początku chodzi na pewno o to, żeby w końcu teren wykupił jakiś deweloper i zarobił na mieszkaniach- stąd te ceny netto, bo kto odlicza VAT? Tylko każdy Kowalski płaci go.

słuchacz
słuchacz
9 miesięcy 20 dni temu

ceny są chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wierzę
Nie wierzę
9 miesięcy 19 dni temu

Maja byc takie jak na wsi?

Kiko
Kiko
9 miesięcy 19 dni temu

To sprawdź jakie są ceny w Osieku (już poza miastem). Domki w mieście to teraz nie dla biedaków.

partia bezpartyjnych
partia bezpartyjnych
9 miesięcy 20 dni temu

„Nowe osiedle jest niezbędne, bo miasto się rozwija ” fakenews godny Jerzego Urbana

Kupca
Kupca
9 miesięcy 20 dni temu

Zdecydowanie bardzie wole kupić działeczkę w oborze, dużo taniej, ładniej, w oborze mozna kupić za 10tys a tu cena z kosmosu, obora to jak Lubin

?
?
9 miesięcy 19 dni temu

To ja chce taka za 10 tys kupic. 10 arow?Chetna!Prosze o link

Ja
Ja
9 miesięcy 20 dni temu

ido tego między strzelnicą żeby qw łeb gratis dostać jajajajajajaj

Grilarz
Grilarz
9 miesięcy 20 dni temu

A Ci co kupią niech potem nie narzekają potem że z działek ogrodowych leci dym z grrila albo działkowicze hałasują. Albo że im linie wysokiego napięcia przeszkadzają.

Magister Saksofon
Magister Saksofon
9 miesięcy 20 dni temu

Kupię działkę, wybuduję sobie wymarzony domek, a któregoś dnia ktoś wybuduję mi przed samymi drzwiami czteropiętrowy blok tak jak na Zalesiu. Dziękuję, nie skorzystam. Przynajmniej do momentu gdy włodarze naszego miasta nie zatrudnią kogoś kompetentnego w temacie decyzji co i gdzie można budować. Lubin jest najbrzydszym miastem w Polsce jeśli chodzi o budownictwo. Czerwony wieżowiec, obok niego okrągły blaszak, obok trójkątny żółty garaż, a do kompletu rynek w kształcie lotniska. Architektoniczny cyrk i koszmar.

Kiko
Kiko
9 miesięcy 19 dni temu

A słyszałeś kiedy o MPZP? To jak ktoś kupuje działkę bez zaglądania tam, to sam jest sobie winien.

Magister Saksofon
Magister Saksofon
9 miesięcy 19 dni temu

Słyszałem. A teraz spytaj się, czy słyszał o nim, przeciętnego mieszkańca innego miasta, w którym również obowiązuje MPZP, a mimo to jest tam ładnie. I nie sugerujesz chyba, że włodarze naszego miasta to jacyś mali cwaniaczkowie, którzy niczym wciskacze trefnych garnków, masażerów, czy innych magicznych uzdrawiających lamp liczą na to, że kupujący nie doczyta czegoś małym druczkiem?

Magister Saksofon
Magister Saksofon
9 miesięcy 20 dni temu

Kupię działkę, wybuduję sobie wymarzony domek, a któregoś dnia ktoś wybuduje mi przed samymi drzwiami czteropiętrowy blok tak, jak jest na Zalesiu. Dziękuję, nie skorzystam. Przynajmniej do momentu gdy nasze władze zatrudnią kogoś kompetentnego w temacie decyzji co i gdzie można budować. Nie ma drugiego tak brzydkiego miasta w Polsce, jeśli chodzi o budownictwo. Czerwony wieżowiec, obok niego okrągły blaszak, obok trójkątny żółty garaż, a do kompletu rynek w kształcie lotniska. Architektoniczny cyrk i koszmar.

syyg
syyg
9 miesięcy 20 dni temu

…”Drogi dojazdowe” — Nie dajcie się ludzie nabić w butelkę.!!
Nam na Kochanowskiego na osiedlu kilku bloków i jednorodzinnych od 2009r Miasto odmawia budowy drogi !!! To już 9 lat !!!!! Wlodarze miasta Lubin. !!! Już od 9 lat mają gdzieś mieszkańców osiedla!!!

hjjjjkf
hjjjjkf
9 miesięcy 20 dni temu

specjalnie takie ceny żeby górnik nie chcieli kupić bo stac to ich na to stac ale zal wydać 50 koła wiecej za taką samą działke jak na oborze lub osieku z

luka
luka
9 miesięcy 20 dni temu
Teren rolny – trzeba odrolnić i przede wszystkim odkupić od właściciela (rolnika) do którego on należy. Słabe media – brak ciepłej wody a i z zimną tak sobie, brak kanalizacji (bo chyba nie planuje się że będą to domki z przydomowymi szambami – mamy w końcu XXI wiek), z prądem też tak sobie, o internecie po kablu można zapomnieć na jakiś czas (o ile w ogóle). Wszędzie daleko (do szkoły, sklepu, kościoła czy choćby na przystanek autobusowy). Kiepskie drogi, nie oświetlone, słaby wyjazd z osiedla – ale to pewnie dałoby się jakoś rozwiązać (choć biorąc pod uwagę jak deweloperzy budują… Czytaj więcej »
luka
luka
9 miesięcy 20 dni temu

Ewentualnie jeszcze tereny ogródków działkowych w samym środku miasta przy al. Kaczyńskiego i Hutniczej lub przy Bolesławieckiej i Chocianowskiej. Nie wspominając już o terenie przy ul. Jana Pawła (teren przed Auchanem) który kiedyś miał przeznaczenie pod budowę kolejnych marketów ale że raczej nie zanosi się już na żadne większe markety a teren stoi odłogiem to czemu by go nie wykorzystać?

kookoko
kookoko
9 miesięcy 20 dni temu

ceny działek to jedno ale nikt nie widzi problemu w drogach???? ludzie, przecież ul. Leśna jest juz dziś nieprzejezdna ze względu na duże natężenie samochodów a co dopiero będzie jak powstanie Polesie?!!!!! przecież przez Leśna będą przewijac się kolejne auta toż to DRAMAT!!!!! Głaby przy remoncie drogi zamiast ja zrobić dwupasmowa to zweżyli robiac głupie zatoczki. To są jakieś jaja!!!!!!!!!!! kolejny Alcatraz jak na oborze

Koper
Koper
9 miesięcy 20 dni temu

Działki w domyśle przeznaczone są pod większe inwestycje. Miasto sprzeda je taniej to za chwile będzie marudzenie, że Robert R. sprzedaje obcym ziemie za pół darmo. Każdy towar znajdzie swojego nabywcę. Nie stać Janusza na zakup arów – kupi je deweloper. Proste…

Rocky
Rocky
9 miesięcy 20 dni temu

Strefa jest i jak szybko powstała,,inwestorzy się znajdą bo i miejsce atrakcyjne i kasa popłynie.A ja tak po cichu myślałem a nawet marzyłem że jakimś mieszkaniem + albo socjalem dla biednych sypną a to tylko dla bogatych

K.
K.
9 miesięcy 20 dni temu

A to Lubin czy Wrocław? Bo nie ogarniam…

K.
K.
9 miesięcy 20 dni temu

a to Lubin czy Wrocław?

Mex
Mex
9 miesięcy 20 dni temu

Może ktoś łopatologicznie wyjaśnić w którym miejscu te działki mają powstać?

luka
luka
9 miesięcy 19 dni temu

Bez złośliwości, ale spojrzałeś chociaż na mapę? Przecież tam wszystko widać. To teren na którym jest w tej chwili pole ze zbożem. Tam za strzelnice jak się pójdzie hen hen aż pod samym lasem.

OSIEDLE POLEWKA, nie Polesie. Śmiech na sali.
OSIEDLE POLEWKA, nie Polesie. Śmiech na sali.
9 miesięcy 20 dni temu

płacić tyle kasy żeby do społem na leśnej mieć ponad kilometr- W lini prostej od najdalszej działki- 1km300m (google)- z nogi pewnie 2 x tyle. To żarłbym stół w domu a po bułki taki kawał szedł.
To w oborze mają dino i też to zmierzyłem, mają blizej z niemal kazdego punktu wsi do dino niz w Niby Mieście do sklepu na POLESIU.

MOMENT MOMENT
MOMENT MOMENT
9 miesięcy 20 dni temu
rozumiem działki miejskie- to albo czegoś nie widzę albo to kpina. A GDZIE JEST TUTAJ MIEJSCE NA SZKOŁE, APTEKE, PRZEDSZKOLE, I SKLEP? bo nie ma tutaj zwalania ze deweloper, zwalania, że parcie na kase, itd. SKORO TO MIEJSKIE, to gdzie jest zaprojektowane w tej infrastrukturze miejsce na USŁUGI? jeśli ma być 155 działek, to 155 domów, to średnio 3/4 osoby w rodzinie to zamieszka tam ponad 600 osób i z czego 1/3 to dzieci, to ja sie pytam, gdzie tam jest zaplanowane BOISKO? A PLAC ZABAW? skwerek jakiś?!!!! MOŻE CZAS NAUCZYĆ SIĘ MYŚLEĆ JAK NA 21 wiek, bo zrobienie tam… Czytaj więcej »
Tadeusz
Tadeusz
9 miesięcy 20 dni temu

Czy niebezpieczeństwo „odkrywki od strony drogi nr 3” na pewno zostało zażegnane?

Misiek
Misiek
9 miesięcy 20 dni temu

Ceny i licytacja są po to, by stać na te działki bylo tylko najbogatszych dworzan krRóla. Nie chcą tam kopidołów….

hdhzzv
hdhzzv
9 miesięcy 20 dni temu

dokładnie

TO ZART?
TO ZART?
9 miesięcy 20 dni temu
Już byli tacy co sie dali wrobić w Piękne Osiedle LUBIN Koło Krzeczyna. Tam tez miałobyć pięknie. CENA 160TYS ZA 9 ARÓW ? DO LICYTACJI? ŻE CO?!!! Ludzie nie dajcie się nabić w butelke! TO NIE JEST działka/ dom w Lubinie! TO JEST działka/dom POD LUBINEM. placenie cen 3 RAZY WIĘKSZYCH niż jak na wysokości osieka, czy w odległości jak obora, i mówienie, że NIE CHCE SIĘ ZARABIAĆ to jest normalne?! w takiej cenie to działki powinny być jakby sie chciało błonia zabudować, czy za pksem bo to JA ROZUMIEM JEST MIASTO. Ale TUTAJ? POD LUBINEM? Nie oszukujmy się, JUŻ… Czytaj więcej »
Anatol1966
Anatol1966
9 miesięcy 20 dni temu

Brawo cena jak zwykle z kapelusza , wystarczy wejść na olx, czy inny oto dom by się przekonać o rzeczywistych cenach, a rzeczoznawcom życzę takich samych wycen przy np. odszkodowaniach za dom pod autostradę.Dobra cena hahaha jak i zmaina

henry
henry
9 miesięcy 20 dni temu

zaklepuję 1 z dołu w 1 rzędzie z lewej

ja
ja
9 miesięcy 20 dni temu

:)))) hahah dobre, usmialam sie :))))

działki na polu bez niczego
działki na polu bez niczego
9 miesięcy 20 dni temu
faktycznie promocja. za 8 arową działke- dla porównania na ustroniu te domki kostki stoją na 6-8 arach czyli generalnie 4 metry z każdej strony od domu, cena ponad 160 tysięcy do licytacji! i faktycznie u Kielana w osieku co widać na mapie w prawo za 160 tys- bez licytacji działki 2x większe! to nieźle trzeba mieć w głowie. Przypominam ze te najmniejsze dzialki- jak wychodzi- zaczną się w licytacji od 160tys , wiec zapewne ceny najmniejszych poszybują do 230-250tys za 8 arów, a tych 17 arowych licytacja od 330tys to pewnie skoczy do 400tys za działke na wygwizdowie. Super. Brawo!… Czytaj więcej »
Janek
Janek
9 miesięcy 20 dni temu

W Gminie Wiejskiej działki też bywają po 400 tyś,, ale do takich działek w gratisie jest dołożony domek

Kiko
Kiko
9 miesięcy 19 dni temu

Chyba barak

aaa
aaa
9 miesięcy 20 dni temu

A nad głowami linie wysokiego napięcia, nie dziękuję za taki biznes.

gajowy marucha
gajowy marucha
9 miesięcy 20 dni temu

Jak to jest nie chcemy zarabiać, to aż sie boje co by było gdzyby chcieli. Licząc za 17 arów wychodzi ponad 267 tys netto- 329 tys BRUTTO za 17 arów. !? i do tego licytacja- to są ceny normalne? to zdecydowanie wole 20 arów za 100-1500 tys w osieku kilkaset metrów w prawo. BEZ JAJ!

wpDiscuz