Gospodarka

Mam przyjemność zaprosić Państwa do Lubina – jednego z najprężniej działających i rozwijających się ośrodków miejskich na Dolnym Śląsku. Moim osobistym marzeniem i ambicją jest stworzenie sytuacji, w której nasze miasto stałoby się jednym z głównych centrów inwestycyjnych kraju.
Nowoczesny Lubin jest w stanie sprostać nowym wyzwaniom, które niesie przyszłość związana z członkostwem w strukturach europejskich.

Chlubą naszego miasta jest wciąż jedno z największych i najlepszych polskich przedsiębiorstw KGHM Polska Miedź S.A. To piąty na świecie i największy w Europie producent wysokiej jakości miedzi elektrolitycznej, określanej mianem „czterech dziewiątek” (99,99% czystej miedzi). Ostatnie lata charakteryzuje również bardzo dynamiczny rozwój gospodarczy sektora lubińskiej branży usługowej. Inwestorzy mogą liczyć tu na szereg ulg oraz udogodnień. Jesteśmy gościnni i stworzyliśmy przyjazne każdej inwestycji regulacje prawne.

Osobiście uważam, że największym kapitałem Lubina są jego mieszkańcy. Dzięki nim nasze miasto tak szybko się rozwija. Ich przedsiębiorczość, solidność oraz kwalifikacje zawodowe stanowią dobrą prognozę na przyszłość. Posiadamy potencjał, z którego jesteśmy dumni. Pragniemy się z nim z Państwem podzielić. Serdecznie zapraszamy do naszego miasta wszystkich chętnych do współpracy.

Prezydent Lubina
Robert Raczyński