Gorzka pigułka porażki po raz trzeci

47

Koszykarze SMK Lubin mają ciężką przeprawę w II lidze mężczyzn. Za nimi trzecie przegrane spotkanie. We własnej sali podejmowali WKK Wrocław.

Paweł Jaros w środku

Nikt nie mówił, że II liga będzie łatwym doświadczeniem, ale zawodnicy SMK Lubin dobrze o tym wiedzą. Gra bardziej dynamiczna, agresywna, a koszykarze nie oglądają się za siebie i solidnie walczą o każdy metr na parkiecie.

Za ekipą Szymona Pietraszaka trzecia seria spotkań na zapleczu I ligi. Na parkiecie sali przy ul. KEN, SMK podejmowało aktualnego lidera Grupy „D”, ekipę WKK Wrocław. Pierwsze celne punkty zdobyli zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska. Z wyskoku za dwa punkty celny rzut wykonał Fryderyk Matusiak. Po chwili Tomasz Józefiak podwyższył na 0:4 dla przyjezdnych. Ten sam zawodnik wykonywał rzut osobisty i było już 0:5. Dopiero na cztery minuty przed końcem kwarty, pierwsze 2 punkty dla SMK po wejściu pod kosz, zdobył Mateusz Turcza. Po pierwszych 10. minutach na tablicy wyników było 6:22.

W drugiej kwarcie już nieco lepiej. Choć SMK przegrało 18:22 to nasi zawodnicy pewniej stąpali po swoim parkiecie. W trzeciej części meczu ekipa Szymona Pietraszka poczuła wiatr w żaglach. Lubinianie niwelowali straty. Po rzucie za 2 punkty skrzydłowego Damiana Szablewskiego, na tablicy wyników było 32:49. Rywale zdobyli jednak szybko pięć punktów i ponownie odskoczyli na sporą różnicę. Kwartę SMK zaliczyło na swoją korzyść 27:20. Ponownie i czwartą, którą lubinianie wygrali 21:16, ale w ostatecznym rozrachunku przegrali 72:80. Po raz kolejny niewiele brakowało do korzystnego rezultatu.