Górnicy i hutnicy wyruszają na pielgrzymkę

Pracownicy grupy KGHM po raz drugi wyruszą jutro w pieszej pielgrzymce do sanktuarium w Grodowcu. Do wspólnej modlitwy zapraszają także pozostałych mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Po raz pierwszy piesza pielgrzymka pracowników Polskiej Miedzi wyruszyła rok temu – po tragicznym wypadku w Zakładach Górniczych Rudna, w którym zginęło ośmiu górników. Pątnicy wędrowali do Grodowca modląc się za zmarłych kolegów.

– W tym roku przyświeca nam ta sama intencja – mówi Piotr Zaorski, jeden z organizatorów pielgrzymki. – Zamierzamy złożyć hołd nie tylko naszym kolegom, ale wszystkim ludziom, którzy zmarli na skutek wypadku w pracy. Zapraszamy więc do udziału w pielgrzymce także tych mieszkańców, którzy nie są pracownikami Polskiej Miedzi.

Pielgrzymka wyruszy 13 stycznia o godzinie 8 z dwóch miejsc. W Lubinie jej uczestnicy zbiorą się pod kościołem pw. św. Jana Bosko, skąd autokar zawiezie ich do Żelaznego Mostu. Stamtąd przejdą pieszo przez Tarnówek do Grodowca.

Druga grupa wyruszy z Jaczowa, spod kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pielgrzymi udadzą się do sanktuarium trasą biegnącą przez Kwielice i Grębocice.

Zgłosić swój udział można TUTAJ. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 606 91 14 51 i 695 14 18 89.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
10 miesięcy 29 dni temu

Coś licha ta pielgrzymka, tylko tyle ,,,aniołków wśród górnikow i hutnikow??Gdyby też mieli wolne soboty i niedziele pewnie poszło by ich więcej

wpDiscuz