Gminne przedszkole czeka na maluchy

Dwa nowe oddziały powstały w zamiejscowym, lubińskim oddziale Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Na maluchy czekają nowe, przestronne, słoneczne  i przepięknie wyposażone sale. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci z terenu gminy Lubin.

Na przełomie maja i czerwca okazało się, że nie dla wszystkich chętnych maluchów znalazły się miejsca w gminnym przedszkolu i przedszkolach miejskich.

–  Musieliśmy natychmiast rozwiązać ten problem, stąd dodatkowy nabór i decyzja o rozbudowie przedszkola – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ oprócz modernizacji sal dydaktycznych, trzeba było stworzyć nowy węzeł sanitarny.

– Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że uda się to zrobić w tak krótkim czasie, bo była to poważna, wymagająca czasu i wielu nakładów inwestycja, wręcz graniczyło to z cudem  – przyznaje Julian Tomaszewski, inspektor nadzoru budowlanego.

A jednak w połowie sierpnia rozbudowa zamiejscowego oddziału gminnego przedszkola przy ul. Orlej 32 w Lubinie została zakończona, a puste dotychczas pomieszczenia zamieniły się w bajecznie kolorowe i pełne zabawek sale dydaktyczne.

W tym roku przedszkole dysponuje 234 miejscami, pięćdziesięcioma więcej niż w roku ubiegłym.

– Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca we wszystkich grupach wiekowych. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców z terenu gminy Lubin – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola.

Wójt, który odwiedził placówkę podziękował dyrekcji i pracownikom za zaangażowanie i skuteczność w przeprowadzaniu modernizacji, a maluchom wręczył upominki w postaci puzzli z ilustrowanymi zabytkami powiatu lubińskiego.

inf./fot. ug.lubin.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Gminne przedszkole czeka na maluchy"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Trik
Gość
Trik
9 miesięcy 21 dni temu

To jak to w końcu jest. Na Orlej umieszczane są dzieci z pobliskich gmin, a dla dzieci z miasta nie ma miejsc. I oczywiście z PM nr. 5 nic nie wyszło. Na Orlej można było, a tu się nie udało. Dzieci zostały bez przedszkola. Pm nr 1 „pęka w szwach”. Co się dzieje w tym mieście. To Ustronie IV potrzebuje miejsc w przedszkolach, ale kogo to obchodzi, bo Urzędu Miejskiego z pewnością nie.

zola
Gość
zola
9 miesięcy 24 dni temu

Nie znam się za bardzo, ale mam wrażenie, że taka ilość wzorów i kolorów może być męcząca. Wydaje mi się, że otoczenie w którym przebywają dzieci powinno być bardziej harmonijne.. a to powoduje oczopląs..

Isia
Gość
Isia
9 miesięcy 25 dni temu

Tu są pokazane 2 nowe sale na piętrze, ale maluszki (2,5 – 3 latki), które idą właśnie do tego przedszkola będę na dole w salach, które są brudne, posiadają stare, zniszczone zabawki wątpię czy ich to przedszkole zainteresuje.

wpDiscuz