Gminna akcja: refundacja

W gminie Rudna ruszył program refundacji wydatków poniesionych na dojazd uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowe zasady udzielania zwrotów w oparciu o dowód zakupu biletu miesięcznego określił regulamin przyjęty uchwałą przez Radę Gminy Rudna.

 

Fot. Pixabay

W pierwszej edycji programu refundacji trwającej od marca do czerwca 2017 r. wzięło udział 131 uczniów, a z tytułu zwrotu wydatków poniesionych na zakup biletów miesięcznych trafiły do domowych budżetów mieszkańców Gminy Rudna środki finansowe o łącznej wartości blisko 53 tysięcy zł.

W tym roku szkolnym akcja refundacji jest kontynuowana. Do nowej edycji, która właśnie ruszyła i trwa od września 2017 r. do czerwca 2018 r., swoje wnioski złożyło już 150 osób. Ci, którzy jeszcze nie złożyli wymaganego wniosku, powinni możliwie szybko uczynić ten pierwszy najważniejszy krok, by dołączyć do programu. Każdemu uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który dojeżdża na lekcje środkami komunikacji zbiorowej i wykupił bilet miesięczny, przysługuje bowiem prawo do ubiegania się o zwrot 90% poniesionych kosztów. W imieniu uczniów niepełnoletnich z właściwym wnioskiem powinni wystąpić rodzice.

Mieszkańcom, którzy do 10 września br. złożyli wniosek i dostarczyli fakturę potwierdzającą zakup biletu miesięcznego, zostanie wypłacona do końca miesiąca wyliczona indywidualnie kwota zwrotu pieniędzy na wskazane we wniosku konto lub w kasie urzędu. W samym tylko wrześniu będzie to łącznie ponad 15 tysięcy zł zwrotu za bilety, a program potrwa przez dziesięć miesięcy. W rodzinnych budżetach za sprawą decyzji władz gminnych szykują się zatem spore oszczędności.  

Źródło: Rudna.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz