Gminna akcja flaga

Mieszkańcy gminy Rudna z okazji majowych świąt i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości otrzymali zestawy z flagą, drzewcem oraz materiałami informacyjnymi. Teraz mogą się dzielić swoimi zdjęciami na profilu społecznościowym gminy Rudna.

Rok 2018 przynosi nam wyjątkowo dużą liczbę rocznic do świętowania. Oprócz wielu jubileuszy w gminie Rudna, do których zalicza się 70-lecie Szkoły Podstawowej w Chobieni, 15-lecie Teatru na Końcu Świata, 10-lecie Zespołu Folklorystycznego Roztoka czy 70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobieni, jest jedna szczególna rocznica i to w skali całego kraju, a mowa o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. To wydarzenie świętowane jest przez cały 2018 rok.

Gmina Rudna włączyła się w obchody i przy okazji majowych świąt – Święta Pracy, Konstytucji 3 Maja oraz przypadającego pomiędzy nimi Dnia Flagi – namawia mieszkańców do wywieszenia flagi. Przygotowano nawet specjalne zestawy dla mieszkańców gminy Rudna, z flagą drzewcem i materiałami informacyjnymi. Od 27 kwietnia rozdano ich już 1950.

– Zachęcam, abyście Państwo korzystali z tego zestawu nader często, bo od 10 kwietnia 2004 roku, po wejściu w życie znowelizowanych przepisów, każdy może legalnie wywieszać flagę narodową nie tylko z okazji świąt państwowych, narodowych czy lokalnych, ale także z okazji uroczystości i wydarzeń z życia prywatnego. Znajdujmy zatem w naszych kalendarzach stosowne momenty do eksponowania flagi, dbając jednocześnie o to, by była ona otaczana czcią i szacunkiem – mówi wójt gminy Rudna Władysław Bigus. – Flaga podkreśla wagę święta, a tym samym nadaje mu szczególne znaczenie. Warto wywieszać flagę. Jest to ważne dla zachowania jedności narodowej, ważne dla uczczenia pamięci o historii i jej bohaterach, ważne dla podkreślenia posiadanych wolności obywatelskich. Chciałbym, aby w naszej gminie wywieszanie flagi było powszechne, a zwłaszcza niech będzie powszechne w święta państwowe, o co serdecznie Was proszę – apeluje wójt.

Mieszkańcy gminy Rudna mogą na bieżąco dzielić się swoim zaangażowaniem w akcję. Wystarczy pod postem na profilu Facebook „Gmina Rudna. Łączy ludzi” zamieścić zdjęcie swojego budynku z wyeksponowaną flagą państwową, a w odpowiedzi otrzyma się drobny upominek z logiem gminy Rudna.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz