Gmina otrzymała 1,5 mln dotacji

Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę o przyznaniu dotacji na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Szklarach Górnych. Gmina otrzymała prawie 50 proc. planowanych kosztów inwestycji. Pozostała część zostanie zabezpieczona w przyszłorocznym budżecie gminy.

Wniosek o przyznanie tego dofinansowania gmina złożyła w połowie ubiegłego roku. Dotyczy on ogłoszonego przez zarząd województwa dolnośląskiego naboru na pomoc finansową na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach działania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”. To element Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Gmina Lubin złożyła wniosek o przyznanie pomocy na operację pn. „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Szklarach Górnych”.

Zawnioskowano o pomoc w wysokości 63,63% (% kosztów kwalifikowanych) w kwocie 1.509.105,00 zł. Całkowity koszt operacji to 3.048.187,42 zł. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku. Przewiduje się budowę obiektów i urządzeń niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni. W wyniku tej modernizacji nastąpi wzrost przepustowości oczyszczalni ścieków o 122 m3/d.

SR, PW/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gosc
gosc
1 rok 8 dni temu

smiechu warte ależ sukces pozal sie boze, my w gminie scinawa i nasz burmistrz załatwił 60 milionów na rozwój kanalizacji, brawo kosztyła, a inni do piet nie dorastaja,

wpDiscuz