Gigantyczne opóźnienia na budowie trasy S3

Czy droga ekspresowa S3 zostanie ukończona w planowanym terminie? Bardzo wątpliwe, biorąc pod uwagę, że opóźnienia na niektórych odcinkach budowy dochodzą już nawet do pięciuset dni! Jednym z takich miejsc jest odcinek łączący Lubin z Polkowicami, przy którym trudno zauważyć jakiekolwiek postępy, a jeszcze trudniej dostrzec tam pracowników.

Na odcinku przyszłej drogi S3, łączącym Legnicę z Lubinem, postępy widoczne są gołym okiem. W ciągu paru ostatnich miesięcy do użytku oddanych zostało tam już kilkanaście kilometrów nowej drogi. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja na trasie z Lubina do Polkowic, gdzie od rozpoczęcia prac oprócz utrudnień związanych z reorganizacją ruchu niewiele się zmieniło.

Problem zauważają również mieszkańcy naszego regionu. – Na odcinku Lubin – Legnica zmiany widać prawie codziennie. Zawsze jest mnóstwo pracowników na budowie, jeździ się już po kilku odcinkach nowej drogi S3! Natomiast na odcinku Lubin – Polkowice pracowników jest jak na lekarstwo. Jedynym osiągnięciem jest tam przełożenie ruchu na nową nitkę, które i tak jest bardzo niefortunne, ponieważ łuki mają za mały promień i jadące tiry muszą mocno zwalniać, żeby je przejechać. Dodatkowo wyfrezowane łączenia warstw stanowią niemały próg, na którym wspomniane tiry tez zwalniają – pisze jeden z Czytelników. – Droga na tym odcinku ma mieć aż trzy pasy ruchu, więc jak by nie patrzeć pracy jest więcej, a efektów nie widać. Obawiam się, że będzie naprawdę spore opóźnienie – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami odcinek S3 z Nowej Soli do Legnicy ma zostać zakończony do połowy przyszłego roku. Jednak według informacji na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opóźnienia dotyczące wykonania niektórych obiektów mostowych wynoszą już 493 dni, co oznacza, że zachowanie tego terminu graniczy z cudem… Na trasie Lubin – Polkowice od dłuższego czasu trudno dostrzec jakiekolwiek postępy, a place budowy świecą pustkami. Na tym odcinku też wystąpiły problemy z rozliczeniami z niektórymi podwykonawcami, które doprowadziły do kilku blokad drogi przez sfrustrowanych pracowników.

30 października poprosiliśmy Magdalenę Szumiatę, rzeczniczkę prasową dolnośląskiego oddziału GDDKiA o komentarz w tej sprawie. Niestety, mimo jej licznych zapewnień, do chwili publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Fot. Bartosz Sawicki

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
baxmil
baxmil
10 miesięcy 22 dni temu

Jak może nie być opóźnienia skoro pracownicy wykorzystując firmowe samochody w godzinach pracy wywożą materiały które mają być wykorzystywane do budowy na prywatne posesje! Zarówno mniejszymi samochodami jak i dużymi ciężarówkami! Dlatego nie widać pracujących ludzi na placu budowy.

zumii
zumii
11 miesięcy 9 dni temu

Pani Małgorzato z GDDIA, chyba wystarczy informacja kiedy ostatnio Pani szef cokolwiek zrobił w związku z budową S3, może napisał chociaż jakieś pismo?

tlen
tlen
11 miesięcy 9 dni temu

Ciekawośc, iel i komu płaci Salinni-Pribex za brak kar umownych? Obwodnica Marek, tutaj , S7… wszedzie to samo i… brak reakcji urzedników odpowiedzialnych. To nie moze być przeciez zwykła niemoc urzednicza. Takie coś musi kosztować…

jorek
jorek
11 miesięcy 10 dni temu

jak to w polsce generalny wykonawca nie placi podwykonawcom a ci pracownikom korupcja i zlodziejstwo

Mak
Mak
11 miesięcy 11 dni temu
Droga Polkowice – Lubin bardzo niebezpieczna i kreta i. Strach jechac przy dobrej pogodzie , bo ktos wykopał głębokie rowy. Brak oznakowania, niebezpieczne zakrety , tylko czekać na pierwszy przymrozek i będzie co wyciągać z tych rowów. Brak barier i nie wiadomo gdzie biegnie boczna krawędź jezdni. Zróbmy cos aby to poprawić , przecież jest to zagrożenie dla naszego zdrowia , naszych bliskich. Codziennie poruszanie ta drogą to jakiś horror. Co na to służby, które powinny nadzorować to cudo.? Były dwa pasy w każda stronę a mamy jakiś slalom z adrenaliną. To nie tor na sporty ekstremalne. A karetka lub… Czytaj więcej »
adamo
adamo
11 miesięcy 11 dni temu

w Polsce to już norma,że wszystko kręci się w około cyfry ,,500” cyrk dopiero się zacznie….

K.
K.
11 miesięcy 11 dni temu

2 lata opóźnienia będzie. Oddadzą w połowie 2020r. jak dobrze pójdzie.

wikol
wikol
11 miesięcy 12 dni temu

podły atak na dobrą zmianę. Nie należy pisać, że opóżnienie dochodzi nawet do 500 dni.Ale, że wynosi ledwie 500 dni. Wszyscy wiedzą, że to zemsta PO za przegrane wybory na tym odcinku.

Joozu
Joozu
11 miesięcy 12 dni temu

Opóźnienie jest i będzie coraz większe ponieważ wszystkie wynajęte maszyny już tam nie robią jak i podwykonawcy co jak niektórzy zauważyli pustki na tym odcinku.Dla Pribexu już nikt nie chce robić bo nie płaca wiem co mówię bo tam pracowałem ale się skończyło przez to że nie płacą.Tylko czekać jak ich wyrzucą bo oni tego już nie skończą.Jak było lato to nie robiło się dużo robót bo na materiały nie było.Oni są w czarnej d…e i już z tego nie wyjdą.

Ark
Ark
11 miesięcy 12 dni temu

Thebilu biedronka czy kaufland,to nie są producenci jajek.Czesi mają niższą średnią i najniższą krajową niż Polska.Co do pracy w Czechach to ludzie mieszkający w powiatach przygranicznych poprostu nie mają jej u siebie wiec dojeżdżają kilkanaście kilometrów do Czech.Tobie za same komentarze należy się wypoczynek w Bolesławcu!

spoko
spoko
11 miesięcy 12 dni temu

Lubiąż,Złotoryja powiadasz?a ty uciekłeś z którego nawiałeś?

Adam
Adam
11 miesięcy 12 dni temu

bo nie wiem kto zatwierdził ten plan,zniszczyli starą i jednak dobrą drogę dwujezdniową tak jak by nie można było wybudować niezależnie S3 obok,ta droga by pozostała jako lokalna.Tak budują np.w Hiszpanii,

Rocky
Rocky
11 miesięcy 13 dni temu

Jakość drogi zależy od udziałowców – jak Aniołki to wygląda cudownie jak Diabełki to przypomina piekiełko tak jak na Portalu – typowa POdróbka i jeszcze piankę toczą

Kris
Kris
11 miesięcy 13 dni temu

Zacznijmy od tego ze droga oddana od lubina glownego w str glogowa jest byle jaka zrobionana na odpier***. Inaczej tego ujac nie mozna. Zacznijmy od tych wystajacych krawedzi przy laczeniach trasy do kolejnych na tych niby mostach inna sprawa male pobocze jak sie wjezdza na te gorki potezne rowy po boku ja tylko czekam az zima bedzie badz deszczyk spadnie. Patologia. Droga w str legnicy ladna tam sie po stole jezdzi a tu….

Rocky
Rocky
11 miesięcy 13 dni temu

kto Ci powiedział że w Czechach czy na Słowacji mają niższe zarobki niż my,Tvpis?to ciekawe dlaczego połowa mieszkańców przy granicy tam pracuję? masz rację, tak tak, pod biedronką czy innym kauflandem stoją same D,F,GB,E,S,N ,,,.i inne diabełki i wynoszą jajka,,to wszystko wina Tuska to on im nakazał:)Słuchaj ich dalej, Lubiąż czy Złotoryja niedaleko

wrr
wrr
11 miesięcy 13 dni temu

tu jest jeszcze poważniejsza kwestia …odcinek tej firmy salini kończy się za lubinem głównym, więc jeśli nie wybudują „węzła Lubin Północ”, to nie będzie można też dopuścić do ruchu 11km trasy od Chróstnika do głównego szybu.

anty rocky
anty rocky
11 miesięcy 13 dni temu

Czy redakcja tego serwisu może nie umieszczać komentarzy ROCKY’ego? Gość w każdym komentarzu pisze o diabełkach, komunie, o germańcach, raz o dobrych zmianach, raz o złych zmianach,raz że górnicy źli, raz że dobrzy, raz pisze że PIS jest zły pod innym artykułem że PO jest złe i te nieskładne zdania…. co to za chory człowiek ??????

Jaro
Jaro
11 miesięcy 13 dni temu

Zapomniałem. Górnikom masło zabrali. A co niech się chłopy zdrowo odżywiają.

Jaro
Jaro
11 miesięcy 13 dni temu

PO zaczynała PO skończy !

NZ
NZ
11 miesięcy 13 dni temu

jest taki mały kraj od którego zależy cena masła -Nowa Zelandia jest największym światowym eksporterem masła (44%), a także ważnym eksporterem pełnego (38%) i odtłuszczonego mleka w proszku (27%). Głównym odbiorcą masła są Wielka Brytania oraz kraje Unii Europejskiej, natomiast mleko w proszku sprzedawane jest głównie na rynki Ameryki Środkowej i Południowej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Kazeina i sery eksportowane są do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Unii Europejskiej. W ostatnich latach bardzo dobrze rozwija się produkcja wysokiej jakości serów, a także rynek produktów funkcjonalnych i organicznych.

poll
poll
11 miesięcy 13 dni temu

PiS nigdy nie rozpocząłby tej budowy, dobrze że inni rozpoczęli. Obecna władza sprowadzi nas do Polski drewnianej i żadne słowne obietnice przed kamerami tego nie zmienią.Państwowa kasa jest pusta a to co w niej jeszcze zostało jest świadomie trwonione

młody
młody
11 miesięcy 13 dni temu

faktycznie idziemy do drewnianej, tylko jakim cudem gospodarka się rozwija, wszelkie „rajtingi” mas chwalą, ludzie zarabiają coraz więcej, socjal kwitnie, za chwile miszkanie+ rozkręci sektor budowlany, złotówka się umacnia itd. Po tym wszystkim wnosisz, że idziemy ku Polsce drewnianej? Czy tvn ci tak powiedział?

spoko
spoko
11 miesięcy 13 dni temu
Człowieczku piszący do Wojciecha,ty masz swój rozum czy propaganda TVN i wyborczej za ciebie myśli?Daleki jestem od wychwalania czy bronienia prezesa i jego bandy,ale to co ty piszesz to jakaś paranoja.Jajek w europie zach.brak więc wykupują je w PL,a producenci ceny podnoszą,ceny ropy na światowych rynkach idą w górę,jeśli wydaje ci się że to przez działania pisu,to brawo.Znając życie ktoś z twojej rodziny albo nie daj bóg,sąsiad pobiera te nieszczęsne 500+a tobie piana leci z otworu gębowego że aż musisz wyżalić się w internecie.Czesi na dzień dzisiejszy mają wyższe ceny niż my,nie tylko tych produktów,które wymieniłeś,a zarobki niższe niż my,Słowacji… Czytaj więcej »
lolek
lolek
11 miesięcy 13 dni temu

Nie róbcie z tej sprawy politycznej hucpy. To jest poważna sprawa. Wyobraźcie sobie – jedziecie na trasie Lubin-Zielona Góra, wszędzie pięknie i szeroko, dozwolone 120 km/h, ale na samym wyjeździe z miasta macie zatwardzenie i jazda 60 km/h aż prawie pod szyb SW-1…

do wojciecha
do wojciecha
11 miesięcy 13 dni temu

Jakże trzeba być uwstecznionym i podatnym na manipulację żeby uwierzyć że Pis nie ma z tym nic wspólnego i z wyższymi cenami nie tylko masła ale również jajek, mięsa, chleba, węgla, paliwa i wszystkiego co poszło do góry.Dają 500+ a zabierają 1000zł
A ty rocky masz menopauzę? że masz takie różne humory ?

No
No
11 miesięcy 13 dni temu

No tak, lepiej wrócić do aferzystów którzy TYLKO zabierali

antyPO
antyPO
11 miesięcy 13 dni temu

Pis chociaz dał 500+, będzie mieszkanie+, oczywiscie, że to z naszych podatków. A co dała PO? Emerytury+, Kamienice+, VAT+, Afera taśmowa i wiele wiele innych…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy 12 dni temu

Afery PISu: Szyszko+, Bilbordowa+, Rydzyk+, Caracale+ … mam dalej wymieniać czy już zaczniesz myśleć? Ci Twoi „zbawcy narodu” nie są wcale tacy kryształowi jak Ci w ten pusty łeb wbija tuba propagandowa TVPis-u. Zobacz sobie opublikowane oficjalnie dane ile przez ostatnie 1,5 roku wydali politycy ze służbowych kart kredytowych Ministerstwa Środowiska na „służbowe sprawy” – 911 tys PLN.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 13 dni temu

Spoko spoko i wężykiem wężykiem omijać diabełki a świat zobaczycie kolorowy jest nadzieja że w przyszłym roku jednym pasem już przelecimy – poczujemy siłę wiatru i dobrej zmiany

Wojciech Ch.
Wojciech Ch.
11 miesięcy 13 dni temu

Jakże uwstecznionym i podatnym na manipulacje trzeba być aby uwierzyć , że PiS ma coś z tym wspólnego 🙂 może jeszcze z cenami masła ? Czy wy ludziska wiedzie , że firmy produkujące margarynę na terenie USA mają trzy lata na zaprzestanie jej produkcji ? A wiecie dlaczego ? 🙂 jedzcie dalej margarynę – przecież to samo zdrowie 🙂 POZDRAWIAM ŚWIADOMĄ I DOCIEKLIWĄ MŁODZIEŻ .

Rocky
Rocky
11 miesięcy 13 dni temu

ledwo PiS doszedł do władzy i proszę bardzo,,,na odcinku Polkowice -Lubin juz widać efekt dobrej zmiany,,

yetick
yetick
11 miesięcy 13 dni temu

Jak zwykle problem z rozliczeniem się z podwykonawcami, z budową autostrad było podobnie.. sporo ludzi doprowadzono do nędzy..

wpDiscuz