Gdzie jest sianko?

W Nieszczycach odbyła się premiera kolejnego spektaklu Teatru Na Końcu Świata z Nieszczyc pt. „Gdzie jest sianko?”. Tym razem artyści teatru, działającego przy Chobieńskim Ośrodku Kultury, przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe, składające się z trzech scen dotyczących grudniowego święta.

Scena pierwsza – Boże Narodzenie w innych krajach Europy – mówiła o obrzędach i tradycjach świątecznych w: Anglii, Francji, Niemczech, Ukrainie i Czechach. Drugi akt zatytułowany „Decyzja” rozgrywał się tuż przed świętami Bożego Narodzenia i opowiadał historię małżeństwa skupionego na robieniu karier, które staje przed ogromnym dylematem. W trzeciej części „Gdzie jest sianko?” publiczność obejrzała scenę z rodziną przygotowującą się do Wigilii.

Po premierze wójt gminy Rudna Władysław Bigus złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a artystów Teatru Na Końcu Świata z Nieszczyc obdarował świątecznymi upominkami. Do życzeń dołączyli się również starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda oraz biskup diecezji legnickiej Marek Mendyk.

Wszyscy przybyli na premierę teatru zostali poczęstowani świątecznymi potrawami: pierogami, uszkami, rybą po grecku oraz barszczem, które zostały przygotowane przez mieszkanki Naroczyc i Nieszczyc, pod przewodnictwem Doroty Kret.

W przedstawieniu udział wzięli: Olga Bobek, Elżbieta Banaszkiewicz, Dorota Bachurska, Dorota Irzyk, Helena Kobylańska, Sara Pinkowska, Weronika Wojtun, Elżbieta Oleksiak, Łucja Peregrym, Tomasz Dorabiała, Kuba Dorabiała, Władysław Kiciński, Robert Roskosz, Asia Chałoń, Wiktoria Paszkiewicz, Natalia Kawiorska, Robert Kawiorski, Michał Kret, Kuba Sikorski.

Dekoracje wykonała: Dorota Bachurska

Scenariusz i reżyseria: Łucja Peregrym

Oprawa muzyczna: Ewa Gudowska ze scholą z Grębocic

Nagłośnienie: Bartosz Borkowski

Źródło: rudna.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
hayer
hayer
11 miesięcy 10 dni temu

Gdzie jest sianko ? – kuń pewnie zeźroł 🙂

wpDiscuz