Gaz wreszcie dopłynie do Ścinawy

– Mieszkańcy czekali na niego wiele lat – mówił Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy, podczas wykonywania pierwszego, historycznego zgrzewu na rurach, które mają doprowadzić gaz do Ścinawy. Po wielu latach oczekiwań, rozpoczęto budowę rurociągu.

Ruszyła budowa gazociągu. – Właśnie zaczęliśmy inwestycję. Podpisaliśmy umowę na budowę rurociągu w formule partnerstwa publiczno-prywantego. Dostarczono nam także zamówione rury, więc wszystko ruszyło pełną parą – mówił Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

Przy wykonaniu pierwszego zgrzewu na rurach, obecni byli Krystian Kosztyła, Zbigniew Jeruzal – dyrektor G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. oraz Przemysław Linda – kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie. Szef gminy, razem z przedstawicielem gazowego przedsiębiorcy, złożyli podpisy przy pierwszym zgrzewie.

Pracy będzie sporo. Pracownicy mają do wykonania ponad 1300 zgrzewów na całym odcinku pomiędzy Ścinawą, a Prochowicami. Roboty rozpoczęto w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego, na drodze do Ręszowa. Rurociąg będzie układany na nieczynnym już torowisku w stronę Sitna, przez Parszowice, Wielowieś, docelowo do Prochowic.

– Kiedy tylko będzie uzgodniona tymczasowa organizacja ruchu w obrębie drogi powiatowej, wówczas ruszy budowa gazociągu w stronę Ścinawy i uzbrajanie strefy gospodarczej – tłumaczy Przemysław Linda, ze ścinawskiego magistratu.

Źródło: /nowa.scinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
koko
koko
7 miesięcy 3 dni temu

70lat po wojnie a oni o gazie, panie burmistrz kończ bo pęknę ze śmiechu

muzyk
muzyk
7 miesięcy 4 dni temu

gratulacje panie burmistrzu. super wiadomość.

Mieszkaniec wsi
Mieszkaniec wsi
7 miesięcy 4 dni temu

To prawda nic się nie robi w tym kierunku aby gazyfikacja dotarła do wiosek oopłożonych nie opodal Lubina .Starostwo powiatu ma to w przysłowiowym nosie ,ich nie obchodzą sprawy przyziemne i potrzeby zwykłuch ludzi.

bari
bari
7 miesięcy 4 dni temu

a kilku miejscowościach gminy Lubin nada lnie ma gazu, przez dwie kadencje obiecują, ale wyników nie ma… Trzeba nadal palić drewnem i oponami…(?) Wybory tuż, tuż więc trzeba podziękować tym nie słownym włodarzom!

ZADZWON DO MNIE
ZADZWON DO MNIE
7 miesięcy 4 dni temu

Ciekawe dlaczego nikt nie zrobil foto zgrzewu… Jak dla mnie to szczeki nie byly dokrecone… obie rurki nie wycyklinowane. kATASTROFA ale wiadomo ze trzeba przemyc spirytusem…. 1300 zgrzewow… SZCZELNOSCI ZYCZE

Lool
Lool
7 miesięcy 4 dni temu

Ścinawa prawa miejskie dostała szybciej niż Lubin.

Rocky
Rocky
7 miesięcy 4 dni temu

Posiali na wyborach teraz zbierają plony

wpDiscuz