Gaz wreszcie dopłynie do Ścinawy

– Mieszkańcy czekali na niego wiele lat – mówił Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy, podczas wykonywania pierwszego, historycznego zgrzewu na rurach, które mają doprowadzić gaz do Ścinawy. Po wielu latach oczekiwań, rozpoczęto budowę rurociągu.

Ruszyła budowa gazociągu. – Właśnie zaczęliśmy inwestycję. Podpisaliśmy umowę na budowę rurociągu w formule partnerstwa publiczno-prywantego. Dostarczono nam także zamówione rury, więc wszystko ruszyło pełną parą – mówił Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

Przy wykonaniu pierwszego zgrzewu na rurach, obecni byli Krystian Kosztyła, Zbigniew Jeruzal – dyrektor G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. oraz Przemysław Linda – kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie. Szef gminy, razem z przedstawicielem gazowego przedsiębiorcy, złożyli podpisy przy pierwszym zgrzewie.

Pracy będzie sporo. Pracownicy mają do wykonania ponad 1300 zgrzewów na całym odcinku pomiędzy Ścinawą, a Prochowicami. Roboty rozpoczęto w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego, na drodze do Ręszowa. Rurociąg będzie układany na nieczynnym już torowisku w stronę Sitna, przez Parszowice, Wielowieś, docelowo do Prochowic.

– Kiedy tylko będzie uzgodniona tymczasowa organizacja ruchu w obrębie drogi powiatowej, wówczas ruszy budowa gazociągu w stronę Ścinawy i uzbrajanie strefy gospodarczej – tłumaczy Przemysław Linda, ze ścinawskiego magistratu.

Źródło: /nowa.scinawa.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Gaz wreszcie dopłynie do Ścinawy"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
koko
Gość
koko
4 dni 19 godzin temu

70lat po wojnie a oni o gazie, panie burmistrz kończ bo pęknę ze śmiechu

muzyk
Gość
muzyk
5 dni 12 godzin temu

gratulacje panie burmistrzu. super wiadomość.

Mieszkaniec wsi
Gość
Mieszkaniec wsi
5 dni 14 godzin temu

To prawda nic się nie robi w tym kierunku aby gazyfikacja dotarła do wiosek oopłożonych nie opodal Lubina .Starostwo powiatu ma to w przysłowiowym nosie ,ich nie obchodzą sprawy przyziemne i potrzeby zwykłuch ludzi.

bari
Gość
bari
5 dni 15 godzin temu

a kilku miejscowościach gminy Lubin nada lnie ma gazu, przez dwie kadencje obiecują, ale wyników nie ma… Trzeba nadal palić drewnem i oponami…(?) Wybory tuż, tuż więc trzeba podziękować tym nie słownym włodarzom!

ZADZWON DO MNIE
Gość
ZADZWON DO MNIE
5 dni 16 godzin temu

Ciekawe dlaczego nikt nie zrobil foto zgrzewu… Jak dla mnie to szczeki nie byly dokrecone… obie rurki nie wycyklinowane. kATASTROFA ale wiadomo ze trzeba przemyc spirytusem…. 1300 zgrzewow… SZCZELNOSCI ZYCZE

Lool
Gość
Lool
5 dni 17 godzin temu

Ścinawa prawa miejskie dostała szybciej niż Lubin.

Rocky
Gość
Rocky
5 dni 19 godzin temu

Posiali na wyborach teraz zbierają plony

wpDiscuz