Galerie

Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe”, powołany w 1991 roku, mieści się na lubińskim wzgórzu zamkowym. W skład Ośrodka wchodzą dwie galerie: Zamkowa i Jadwiga.

Galeria Zamkowa dzięki temu, iż mieści się w ocalałam fragmencie XIV-wiecznego (gotyckiego) zamku książąt piastowskich, dysponuje bardzo ciekawym wnętrzem wystawienniczym. Od początku lat dziewięćdziesiątych, w Galerii prezentowana była twórczość miedzy innymi: Grzegorza Bednarskiego, Krystyny Cybińskiej, Wojciecha Ćwiertniewicza, Antoniego Fałata, Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Józefa Hałasa, Jerzego Nowosielskiego, Teresy Pągowskiej, Antoniego Pastwy, Jana Tarasina, Rafała Strenta, Jacka Waltosia.

Specjalnością Galerii, obok malarstwa i grafiki, jest ceramika, prezentowana dorocznie w ramach wystawy „Ceramika Młodych”

Galeria Jadwiga zajmuje się promocją oraz sprzedażą dzieł sztuki, mieści się w XIX-wiecznym budynku, który spięty murami obronnymi z Galerią Zamkową tworzy „Wzgórze Zamkowe”.

Oprócz działalności wystawienniczej, Ośrodek organizuje działania plenerowe, akcje plastyczne z cyklu „Świeżo Malowane”, międzynarodową Lubińską Aukcję Dzieł Sztuki, letni Festiwal Teatrów Ulicznych „Sztuka na bruku”, warsztaty edukacyjne, koncerty.

W galeriach prezentowane jest: malarstwo, grafika, rysunek, ceramika, szkło, design.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.wzgorzezamkowe.pl

Wystawy zdjęć i zbioru pamiątek są częstym elementem w ofercie Centrum Kultury „Muza”. Szczegółowe informacje o tematyce wystawy mogą Państwo uzyskać na stronie www.ckmuza.eu w zakładce „IMPREZY”