Filmowy tydzień w Muzie

9

Filmy „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”, „Mary Poppins powraca” oraz „Pech to nie grzech” można obecnie obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ważna informacja dla kinomanów: 31 grudnia i 1 stycznia kino będzie nieczynne.

Fot. Katarzyna Kubiak/Figaro Film

Produkcja dla młodszych widzów, czyli „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra” wyświetlana będzie do 3 stycznia. Natomiast filmy „Mary Poppins powraca” oraz „Pech to nie grzech” pokazywane będą do 10 stycznia.

W środowym DKF-ie, 2 stycznia, kinomani obejrzą „Najlepsze polskie 30’ – zestaw 4”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot.

„Mary Poppins powraca”

Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę!

W roli słynnej niani zobaczymy znakomitą Emily Blunt („Dziewczyna z pociągu”, „Tajemnice lasu”).

Film wyreżyserował Rob Marshall („Tajemnice lasu”, „Chicago”), a scenariusz jest oparty na motywach książek o Mary Poppins autorstwa P.L. Travers.

„Pech to nie grzech”

Odnosząca sukcesy bizneswoman Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach Piotr (Mikołaj Roznerski) i jego narzeczona Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę i „ląduje” w ramionach amanta z branży komputerowej Adama (Krzysztof Czeczot). Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes…

„Najlepsze polskie 30’ – zestaw 4”

„Najlepsze polskie 30′ – zestaw nr 4″ zawierają trzy krótkie filmy fabularne: dwie perełki prosto z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czyli „Relax” Agnieszki Elbanowskiej i „Users” Jakuba Piątka, a także krótki metraż, który zjeździł już cały świat – „Jerry” Romana Przylipiaka z fenomenalnymi rolami Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość