Filmowe nowości w Muzie

Filmy „Obdarowani” oraz „Super Spark: Gwiezdna misja” będzie można obejrzeć od dzisiaj w lubińskim kinie Muza. Ponadto nadal pokazywana będzie produkcja „Barry Seal: król przemytu”.

Filmy „Obdarowani” i „Barry Seal” będą wyświetlane do 7 września, zaś „Super Spark: Gwiezdna misja” do 14 września.

Ponadto w najbliższym DKF-ie, 6 września, kinomani będą mogli obejrzeć produkcję „Sieranevada”.

W Muzie po raz kolejny zagości także Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. 6 i 7 września w sali kameralnej będzie można obejrzeć aż osiem produkcji o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Repertuar kina Muza oraz cennik biletów dostępny jest na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Barry Seal: Król przemytu”

Film opowiada prawdziwą historię. Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala – człowieka, która swoją biografią mógłby obdzielić kilka osób. W wieku piętnastu lat był jednym z najzdolniejszych pilotów Ameryki, miał na koncie również udział w wojnie w Wietnamie. Pracował na usługach kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín oraz dla… CIA. Za głowę Seala słynny baron narkotykowy Pablo Escobar wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. Za przywiezienie go do Kolumbii żywego – milion dolarów. Tłem historii jest wielka polityka, w której przewijają się najważniejsze nazwiska Ameryki.

 

„Obdarowani”

Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię i nauczycielkę Mary, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego. W rolach głównych: Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan, Jenny Slate i Octavia Spencer.

 

„Super Spark: Gwiezdna misja”

Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii – Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi Vix i Chunkiem. Wyruszają razem, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!

 

„Sieranevada”

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny. Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową. Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. W 2005 r. jego „Śmierć pana Lazarescu” zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz