Filmowe nowości w Muzie

0

„Gentleman z rewolwerem” i „Grinch” – to dwie filmowe nowości, jakie będzie można obejrzeć od dzisiaj, 30 listopada, w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 6 grudnia wyświetlane będą produkcje „Miłość jest wszystkim” oraz „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

Fot. Twentieth Century Fox Film Corporation

„Gentleman z rewolwerem” pokazywany będzie do 4 grudnia, zaś „Grinch” nieco dłużej, bo do 20 grudnia.

Ponadto w poniedziałek, 3 grudnia o godzinie 11 kolejny seans dla świeżo upieczonych mam z dziećmi, czyli Muza Baby Kino. Tym razem wyświetlona zostanie polska komedia „Miłość jest wszystkim”.

W środowym DKF-ie, 5 grudnia, kinomanii obejrzą produkcję „Bergman – rok z życia”.

A w czwartek 6 grudnia z okazji mikołajek dla najmłodszych wyświetlony zostanie film „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Gentleman z rewolwerem”

To podobno ostatni film w karierze Roberta Redforda – nie można tego przegapić!

Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

„Grinch”

Ósme wspólne dzieło Illumination i Universal Pictures to komedia animowana „Grinch” na podstawie świątecznego klasyka – książki „Dr. Seuss”. Zabawna, pełna ciepła, uniwersalna i oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu.

Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest… kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie św. Mikołaja. Tymczasem gdzieś w Ktosiowie Cindy-Lou, wraz z gangiem swych przyjaciół, planuje schwytać św. Mikołaja, by podziękować mu za pomoc jej zapracowanej samotnej matce. I tak niecny plan Grincha oraz dziękczynne zamiary Cindy-Lou kolidują ze sobą. Czy Cindy-Lou uda się spotkać św. Mikołaja? Czy Grinchowi uda się uciszyć gwarne świąteczne Ktosiowo?

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa”

Magiczna historia w przepięknej oprawie! Zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja Disneya inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych.

 

 

„Miłość jest wszystkim”

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

W rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz, Michał Czernecki i Joanna Balasz.

„Bergman – rok z życia”

W 1957 r. Ingmar Bergman awansował do panteonu kina – wtedy swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła: „Siódma pieczęć” i „Tam, gdzie rosną poziomki”.

Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką – na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.

„Miśków 2-óch w Nowym Jorku”

Znów zaśmieją się wam pysie, bo do akcji wchodzą misie. Przygotujcie się na ciąg dalszy komediowej hecy w wielkim mieście! Uwielbiany przez polskich widzów Misiek powraca do Nowego Jorku, by po raz drugi rozbawiać wszystkich do białości. Kontynuacja animowanego hitu z 2016 roku, to jeszcze więcej przygód, humoru i dobrej zabawy w towarzystwie znanych oraz zupełnie nowych bohaterów.

Tym razem za globalne rozśmieszenie w kinach odpowiadać będą twórcy wielkich familijnych przebojów: „Toy Story”, „Garfield” i „Evan Wszechmogący”. Natomiast w obsadzie polskiej wersji językowej, podobnie jak w części pierwszej, usłyszymy m.in. Piotra Adamczyka w roli głównej i Macieja Maleńczuka w roli królika Fonga.

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści… Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość