Filmowe nowości i oscarowe produkcje

27

„Maria, królowa Szkotów” oraz „Corgi, psiak Królowej” – to dwie filmowe nowości, jakie od dzisiaj, 1 marca, można obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto nadal będą wyświetlane produkcje: „Jak wytresować smoka 3” oraz „Kobiety mafii 2”. Będzie też wyjątkowa okazja, by obejrzeć polskiego kandydata do Oscara „Zimną wojnę” oraz tegorocznego zwycięzcę – „Romę”.

Fot. Focus Features

Film „Maria, królowa Szkotów” będzie wyświetlany do 5 marca, zaś animowanka „Corgi, psiak Królowej” do 21 marca. Natomiast „Jak wytresować smoka 3” będzie gościć na ekranach kina Muza do 7 marca, nieco dłużej „Kobiety mafii 2” – do 14 marca.

W weekend będzie też okazja, by w Muzie obejrzeć polskiego kandydata do Oscara, czyli „Zimną wojnę”. Polska produkcja zostanie pokazana w sobotę 2 marca o godz. 14.15 oraz w niedzielę 3 marca o godzinie 12.30.

Natomiast w najbliższym DKF-ie, 6 marca, wyświetlony zostanie film „Roma” Alfonso Cuaróna, który w tym roku zgarnął aż trzy Oscary. Został między innymi uznany za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Maria, królowa Szkotów”

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart (Saoirse Ronan). W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I (Margot Robbie). Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

„Corgi, psiak Królowej”

Szalone przygody, nie tylko angielski humor i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać! Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

Ograniczenia wiekowe sugerowane przez dystrybutora – od 7 lat.

„Jak wytresować smoka 3”

Witamy (ponownie!) w krainie wikingów i dzikich smoków! Kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci z przebojowej serii filmów animowanych „Jak wytresować smoka”.

Dwie pierwsze części serii (obsypane nagrodami, w tym nominacjami do Oscara®) przyciągnęły do kin tłumy fanów (w każdym wieku) i zarobiły ponad 1,1 miliarda dolarów!

„Kobiety mafii 2”

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką Stellą (Aleksandra Grabowska).

W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie w Maroko Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – bojownikiem państwa islamskiego.

„Zimna wojna”

Ostatnia szansa, by zobaczyć nominowaną do trzech Oscarów „Zimną wojnę” na dużym ekranie!

Historia trudnej miłości dwojga ludzi (Joanna Kulig i Tomasz Kot), którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Roma”

Film, który zdobył już 32 nagrody na międzynarodowych festiwalach i konkursach filmowych oraz 10 i trzy Oscary: za najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyserię i zdjęcia.

Barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.


POWIĄZANE ARTYKUŁY