Europejskie Dni Pracodawcy w lubińskim urzędzie

W roku 2016 sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia postanowiła wesprzeć i wzmocnić współpracę publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami, uznając ją jako niezbędną dla szybko i dobrze rozwijającego się europejskiego rynku pracy. Jedną z inicjatyw w tym obszarze są Europejskie Dni Pracodawcy. Europejskie Dni Pracodawcy to przedsięwzięcie cykliczne, organizowane raz w roku (począwszy od 2016 roku) na poziomie europejskim oraz na poziomie krajowym. Europejskie Dni Pracodawcy 2017 to druga edycja tego przedsięwzięcia.

Inicjatywy realizowane w ramach Europejskich Dni Pracodawcy 2017 będą odbywały się na terenie całego kraju od 13 do 24 listopada 2017 roku. Zamiar włączenia się w to przedsięwzięcie potwierdziły wszystkie wojewódzkie urzędy pracy i większość powiatowych urzędów pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie również włączył się w tę inicjatywę. W Polsce co roku z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego przekazywane są miliony złotych dla pracodawców, m.in. na tworzenie nowych miejsc pracy, finansowanie staży, podnoszenie kwalifikacji pracowników czy dofinansowanie zatrudnienia osób do 30. roku życia oraz powyżej 50. roku życia. Jednak ta oferta publicznych służb zatrudnienia nie jest w pełni znana ‒ stąd pomysł, by zaprezentować i przybliżyć możliwości współpracy pracodawców z powiatowymi urzędami pracy oraz instytucjami związanymi z rynkiem pracy.

W lubińskim urzędzie pracy 16 listopada w godz. 9–11 odbędzie się konferencja dotycząca współpracy urzędu pracy z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. W konferencji udział wezmą przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie oraz pracodawcy zrzeszeni w Związku Pracodawców Polska Miedź.

Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie zaprasza na dni otwarte pn. „Urząd bliżej pracodawcy” organizowane w ramach inicjatywy sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia. Pracodawcy i Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać informacje w siedzibie urzędu: ul. J. Kilińskiego 12b, sala 22, w godzinach od 9 do 14:

– 20 listopada 2017 r. – o formach wsparcia przewidzianych dla pracodawców, wskazanych w Ustawie o promocji zatrudnienia

– 21 listopada 2017 r. – o zatrudnianiu cudzoziemców – z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w ww. Ustawie.

AUTOR: Piotr Bodaj/PUP w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz