Eobuwie rusza na giełdę

Należąca do grupy CCC spółka eobuwie.pl rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia swoich akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ten sposób firma chce zdobyć fundusze na dalszy rozwój swojej działalności pozyskania przez eobuwie.pl S.A. środków na finansowanie dalszego rozwoju działalności spółki.

Fot. materiały prasowe

Eobuwie.pl to w tej chwili niekwestionowany lider w internetowej sprzedaży obuwia. Po mocnym rozwoju sklepu on-line firma zaczęła tworzyć salony w centrach handlowych, w których można przymierzyć i kupić modele z internetowej oferty. Jeden z takich salonów otwarty został niedawno w lubińskiej galerii Cuprum Arena.

Od samego początku e-sprzedaż generuje grupie CCC systematycznie rosnące przychody. Trzy tygodnie temu w giełdowym komunikacie zarząd polkowickiej spółki podał, że od początku tego roku internetowi klienci wygenerowali 646 mln przychodów – o 59 procent więcej niż rok wcześniej. Wprowadzenie eobuwie.pl na warszawską giełdę ma prowadzić do jeszcze lepszym rezultatów, ponieważ firma ma w planach nie tylko rozwój sprzedaży w Polsce, lecz również ekspansję za granicą.

CCC posiada w tej chwili 75 proc. udziałów w eobuwie.pl. Do końca lutego 2023 r. ma prawo do nabycia reszty akcji za cenę wynoszącą minimum 100 mln zł i nie wyższą niż 1,2 mld zł. Tempo rozwoju internetowej marki będzie jednym z głównych czynników decydujących o finalnej wartości tego wykupu.

Źródło: RegionFan.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz