Emigrancka odyseja – indiańską ścieżką

44

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce Filia w Oborze zaprasza czytelników zainteresowanych Kanadą, kulturą rdzennych Indian i życiem na emigracji, na spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou. Będzie można z nią porozmawiać w piątek, 28 kwietnia o godzinie 18 w świetlicy wiejskiej w Oborze.

W programie interaktywnego spotkania z cyklu Kultura Łączy Pokolenia będzie między innymi pokaz slajdów, ceremonialne okadzanie szałwią, muzyka, fragmenty prozy pamiętnikarskiej publikowanej na blogu oraz w albumie „Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne”, możliwość obejrzenia ubrań, obuwia, instrumentów muzycznych, książek z opowieściami indiańskimi, sztuki indiańskiej i elementów biżuterii.

Spotkanie przeznaczone jest dla grupy dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym. Będzie również możliwość kupienia książek autorki.

Katarzyna Georgiou jest autorką tomików: „Komu mruczy kot” (Wrocław 2016), „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” (Wrocław 2013), „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury” (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci: „Strefa Bałaganu” (Wrocław 2013), „Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią” (Tolkmicko 2010), „Funky Poems Treasury” (Wrocław 2014) i „Imagination’s Light” (Warszawa 2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet „Czas obietnicy Macierzyństwo magiczne” (Warszawa 2010).

Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione. Czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne.

Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie. Współpracuje z Fundacja Atena w realizacji zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

AUTOR: WO/Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce


POWIĄZANE ARTYKUŁY