Dzień z planszówkami

W Centrum Kultury Muza odbędzie się druga edycja imprezy pod nazwą: „Kości zostały rzucone, czyli dzień z planszówkami”. Po raz pierwszy wielbiciele gier spotkali się w sierpniu tego roku.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników gier bez prądu: młodszych i starszych, a także całe rodziny. Będzie można zagrać w nowoczesne planszówki – od szybkich i prostych gier dla dzieci po takie, które wymagają wielu godzin rozgrywki.

Organizatorzy, czyli członkowie Lubińskiego Klubu Fantastyki, wytłumaczą wszelkie zasady i pomogą wybrać odpowiednie gry. W ciągu dnia odbędą się turnieje z nagrodami, w tym także turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex 3.0 oraz w grę Marco Polo.

Dodatkową atrakcję przygotuje Klub Gier bez Prądu „Odrodzenie”. Będzie to prezentacja systemu gry bitewnej Warhammer 40 000. To świetna okazja, by przekonać się, do czego służą te wszystkie ładnie pomalowane figurki. Będzie można poznać podstawy gier bitewnych (np. jak mierzyć odległości, jak wyobrazić sobie i planować przebieg rozgrywki), mechanikę tego konkretnego systemu, a potem wziąć udział w bitwie. Każdy dowie się też co nieco o świecie, w którym fabularnie osadzona jest gra. Jeśli przypadnie komuś do gustu, ale sama rozgrywka okaże się zbyt przytłaczająca, nic straconego – usłyszeć będzie można też o Kiil Team, czyli mniejszej wersji Warhammera 40 000.

Imprezę organizują: Lubiński Klub Fantastyki – Ostatnie Przymierze oraz Centrum Kultury Muza. Odbędzie się ona w sobotę, 3 listopada w sali błękitnej Muzy, a potrwa od godziny 11 do 19.

Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

Źródło: Centrum Kultury Muza

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz