Dzień Pszczół także w Lubinie

W tym roku po raz pierwszy na całym świecie obchodzony będzie Dzień Pszczół. Świętować z tej okazji będzie także Lubin. W parku Wrocławskim 20 maja królować będą właśnie te pożyteczne owady.

20 grudnia 2017 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ obradujące w Nowym Jorku uchwaliło 20 maja Światowym Dniem Pszczół. W tym roku ten dzień obchodzony będzie po raz pierwszy.

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie i Stowarzyszenie Bartnictwo LGOM zapraszają w niedzielę 20 maja do wspólnego przyjrzenia się tym niesamowitym i niezwykle dla nas ważnym owadom.

W parku Wrocławskim i lubińskim zoo, a dokładnie na trawniku przy zagrodzie zwierząt gospodarskich od godziny 11 do 17 na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji. Będzie można między innymi obejrzeć stroje bartnicze i pszczelarskie, a także narzędzia, jakimi posługują się bartnicy i pszczelarze. Zaprezentowane zostaną też pszczoły w ramce pokazowej, a najmłodsi będą mogli spróbować miodu.

Ponadto stworzone zostanie stanowisko plastyczne i warsztatowe, gdzie malowane będą obrazki z pszczołami czy tworzone świece z węzy.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz