Dzieła lubińskich artystów w Galerii Zamkowej

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza na szóstą odsłonę Lubińskiego Biennale Sztuki. Na ekspozycji prezentowanej w Galerii Zamkowej można obejrzeć realizacje plastyczne wykonane przez piętnastu twórców związanych z Lubinem i Ziemią Lubińską.

Eksponowane prace plastyczne to przede wszystkim realizacje malarskie, rysunkowe oraz rzeźbiarskie. Tematyka jest zróżnicowana, ale ich wspólny mianownik to data powstania (ostatnie dwa lata) i, co jest głównym założeniem przedsięwzięcia, powiązanie autora z regionem. Założeniem Biennale jest bowiem możliwość publicznego zaprezentowania aktualnych dokonań lokalnych artystów plastyków oraz stworzenie artystycznej kroniki, dającej świadectwo oddziaływania czasu i miejsca na charakter dzieła sztuki.

Podsumowaniem wystawy będzie finisaż, podczas którego ogłoszony zostanie werdykt jury oraz laureat głosów publiczności. Termin finisażu ogłoszony zostanie wkrótce. Już teraz można jednak zwiedzać wystawę i wziąć udział w głosowaniu na autora najciekawszych prac plastycznych.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Będzie ona prezentowana do 30 lipca.

AUTOR: OK Wzgórze Zamkowe

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz