Dziecięca depresja – jak ją rozpoznać?

6

Już wkrótce w Lubinie zorganizowane zostaną pierwsze warsztaty dla rodziców, których dzieci cierpią na depresję lub którzy podejrzewają, że ich syn lub córka mogą zmagać się z tą ciężką chorobą. 

Fot. Pixabay

Warsztaty poprowadzi 6 kwietnia dr Beata Bochnia, specjalizująca się w terapii rodzin w sytuacjach kryzysowych. Do Lubina przyjedzie na zaproszenie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św Jolanty Beretty Molli.

– Rodzice często zgłaszają się do naszej poradni z wątpliwościami, czy zachowanie ich dziecka jest standardowe na danym etapie rozwoju, czy też powinno ich niepokoić i skłaniać do poszukiwania fachowej pomocy. Często zmagają się z pytaniem, czy to już depresja u dziecka, czy tylko sezonowe obniżenie nastroju. Często, jeśli depresja już jest rozpoznana, nadal nie wiedzą, co robić, jak wspierać dziecko, jak się zachowywać budując z nim relację na co dzień – wyjaśnia Agata Szymkowiak, dyrektor poradni.

Rodzice zainteresowani udziałem w warsztatach mogą zapisywać się do 1 kwietnia pod nr. tel. 697 672 275. Zajęcia zaplanowane są na sobotę, 6 kwietnia, w godz. 8.30-12.30. Udział w nich jest bezpłatny.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość