Dzieci z Lubina na wakacjach z muszkieterami

Troje dzieci z Lubina bezpłatnie weźmie udział w koloniach w Puszczy Kampinoskiej, dzięki trzeciej edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji na wakacje wyjedzie 750 dzieci z całej Polski.

„Wakacje z Muszkieterami” to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, również dzieci z Lubina dzięki niej spędzą wakacje poza domem. Troje lubinian już 22 lipca wyjedzie na kolonie do Puszczy Kampinoskiej.

Atrakcyjny program zapewnia podopiecznym Fundacji rozwój umiejętności naukowych, artystycznych i sportowych. Mali Muszkieterowie odwiedzą również Warszawę, dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy.

− Każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju dziecięcej ciekawości i kreatywności. Wizyta w Warszawie oraz Puszczy Kampinoskiej to dla podopiecznych Fundacji niepowtarzalna okazja zawarcia nowych przyjaźni czy też odkrycia swoich pasji – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Przez trzy lata, dzięki właścicielom sklepów Intermarchè i Bricomarchè oraz Fundacji Muszkieterów, już blisko 3 tysiące potrzebujących dzieci wyjechało na wymarzone wakacje. Tegoroczna edycja projektu obejmie około 750 podopiecznych Fundacji Muszkieterów w całej Polsce. Kolonie potrwają aż do początku września. W sumie zaplanowano osiem turnusów. Fundacja Muszkieterów podjęła współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka, szkołami oraz lokalnymi instytucjami miejskimi, aby zapewnić uczniom wypoczynek po roku pełnym szkolnych wyzwań.

Źródło i fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz