Dzieci z Lubina na obozie „Cichociemnych”

Minął rok od realizacji w Galerii Zamkowej autorskiej wystawy historycznej poświęconej pamięci o Cichociemnych, której patronowała Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Podczas trwania wystawy odbywały się lekcje historii dla dzieci i młodzieży. W tym roku Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK zorganizowała obóz „Cichociemnych” w Janowie Lubelskim, w którym udział biorą dzieci z Lubina.

W programie letniego wypoczynku znajdują się zajęcia sportowe oraz edukacyjne, ale nadrzędnym jego celem jest integracja i czynny wypoczynek dzieci oraz młodzieży w ośrodku wypoczynkowym z doskonałą infrastrukturą rekreacyjno-sportową, kontynuowanie umiejętności, zainteresowań i pasji, a przede wszystkim przybliżenie historii Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

W ramach współpracy Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK umożliwiony został wyjazd kilkorga dzieci z regionu Dolnego Śląska, w tym z Lubina.

Pobyt dzieci na obozie uatrakcyjniony został zajęciami z zakresu surwiwalu, samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie obozu znajdują się m.in.: zajęcia w parku linowym, olimpiada sportowa, zajęcia na strzelnicy, przeprawa terenowo-bagienna, Park Wodny w Janowie Lubelskim, wycieczka na Porytowe Wzgórza, wycieczki rowerowe, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe i zajęcia terenowe.

Jednak najważniejszą atrakcją dla uczestników obozu będzie możliwość pozyskania wiedzy na temat Cichociemnych. Podczas obozu, jeżeli pozwoli na to jego stan zdrowia, obecny będzie Cichociemny – kpt. Aleksander Tarnawski.

Na stronie internetowej wzgorzezamkowe.pl niebawem pojawi się fotorelacja z obozu „Cichociemnych”.

Zachęcamy również do śledzenia strony FB poświęconej upowszechnianiu pamięci o Cichociemnych Spadochroniarzach AK: TUTAJ.

AUTOR I FOT. Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz