Dwukierunkowa Ścinawska tuż-tuż!

Na tę wiadomość czeka wielu kierowców: przed nami już tylko kilka dni utrudnień na głównej drodze miasta. W przyszłym tygodniu ulica Ścinawska ma być przejezdna w obu kierunkach.

Ulica Ścinawska

Zgodnie z zapowiedziami kierownika budowy Marcina Dziuka, wszystko idzie zgodnie z planem: – Liczymy, że od otwarcia ruchu na ulicy Ścinawskiej dzieli nas już tylko kilka dni. W sobotę planujemy wylać warstwę ścieralną. Po tym etapie będziemy przygotowywać drogę, aby była przejezdna w obu kierunkach, czyli to na co wszyscy czekali – informuje.

Jeśli plan zostanie zrealizowany, w środku tygodnia można spodziewać się otwarcia ulicy Ścinawskiej. – Powinno to nastąpić we wtorek lub w środę – dodaje Dziuk.

Największe postępy prac widać właśnie na ulicy Ścinawskiej, bo to tutaj remont zaczął się najwcześniej – pod koniec marca.

Przypomnijmy, że ulica Ścinawska jest jednokierunkowa od maja. Ruch na tej drodze był zbyt duży i uniemożliwiłby przeprowadzenie zaawansowanego remontu, dlatego firma zdecydowała się wprowadzić ruch jednokierunkowy. Teraz odbywa się on od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego.

Na zakończenie pozostałych odcinków trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Inwestycja ta realizowana jest dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto – w kwocie 25 mln zł.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Andrzej
Andrzej
7 miesięcy 20 dni temu

Nie pracują źle , pracują jeszcze gorzej , jak się wam nie podoba to do roboty lenie śmierdzące . Żaden z was głupio komentujących nawet jednego dnia teraz nie wytrzyma w tej pracy a wymagania z fotela każdy ma.

Luzak
Luzak
7 miesięcy 20 dni temu

Napiszcie jak już będzie otwarta w dwóch kierunkach, a nie tylko zapowiedzi. A kiedy będą dwa kierunki na DK36 koło casto?

Gosc
Gosc
7 miesięcy 20 dni temu

Szkoda tylko ze na niepodległości konca nie widać!!!! Ciagle hałas!!! Jak nie pracuja do późnych godzin wieczornych to zaczynaja robic o 3 w nocy!!!! Wszystko rozumiem ale to przesada!!!! Mieszkancy z al. Niepodległości niedługo zwariuja!!!!!

Kilo
Kilo
7 miesięcy 20 dni temu

Do Yolo
W poniedzialek nastapi zamkniecie jezdni polnocnej Kaczynskiego od Curie Sklodowskiej do Hutniczej. Ruch bedzie sie odbywal tylko jezdnia poludniowa tam gdzie wymalowano podwojna ciagla. Pzdr

Winter is coming
Winter is coming
7 miesięcy 21 dni temu

Spytam się jeszcze raz. Kto organizował remont kawałka ulicy Kochanowskiego????? Dlaczego nie jest poszerzany wjazd na osiedle???? Dlaczego jak już ktoś wyznaczył objazd to nie przygotował drogi aby dojechać na osiedle???? Jakaś kpina z tym dojazdem od strony Auchan!!!!! Droga wygląda jak ser szwajcarski. Jestem ciekaw czy pod dom też mają taki dojazd. Żenada.

Winter is coming
Winter is coming
7 miesięcy 21 dni temu

A dlaczego są usuwane posty??????????

Heniu
Heniu
7 miesięcy 20 dni temu

Bo takich bzdur nawet komputer nie zdzierży!

Yolo
Yolo
7 miesięcy 21 dni temu

Czy pojawią się jakieś informacje na temat alei Kaczyńskiego? Bo dużo się dzieje, namalowany żółte linie. Żeby nie informować po fakcie dokonanym

Armin V.B.
Armin V.B.
7 miesięcy 21 dni temu

– Pod koniec lipca na ulicy Ścinawskiej przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach. Wtedy to ulica ta zostanie otwarta, już z docelową nawierzchnią. Więcej nie będzie potrzeby, by ją zamykać – przyznaje Mamiński.

Armin V.B.
Armin V.B.
7 miesięcy 21 dni temu

oj tam oj tam, tak tylko sobie żartowałem, prawda panie pinokio muminku?

kryt
kryt
7 miesięcy 21 dni temu

to to pikuś .. to co zrobiły BETONY władzy we wsi polkowice to rekord w tym rejonie … ROZKOPAŁY POŁOWE JEZDNI WE WSI o chodnikach nie wspomnę … WYBORY WYBORY WYBORY jesienią …

gość
gość
7 miesięcy 21 dni temu

No i fajnie, obrońcy Krymu, Ługanska i Donbasu, posuwają się ostro do przodu.A z frontu (robut) do domu.

Rocky
Rocky
7 miesięcy 21 dni temu

Tak jak z samochodem-jest okazja: dotacja klimat to dlaczego nie zmienić na coś lepszego bardziej funkcjonalnego i przy tym nowego i zaszpanować też Centrum –inwestycja trafiona i potrzebna:Brawo Wy.Komunikacja[brak korków] sprzyja – wakacyjni poza granicą miasta regionu kraju korzystających z dotacji- nagrody 500+. 500+300 dla bogatych nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego kiedy kraj jest zadłużony a wiele bardzo ważnych inwestycji – instytucji nie może doczekać się dotacji,,,jest to droga do piekiełka

Anna
Anna
7 miesięcy 21 dni temu

Załóż czapkę bo się przegrzewasz

Piotrek od Radka
Piotrek od Radka
7 miesięcy 18 dni temu

Założę się ,że kierownik nie leje asfaltu tylko układa mieszankę mineralno asfaltową. Droga redakcjo nie róbcie z ludzi wariatów! Lać można wodę albo beton! Asfalt to tylko materiał wsadowy! Więc przypuszczam ,że kierownik ma nadzieję ,że ułoży warstwę ścieralną mieszanki mineralno – asfaltowej AC bądź SMA w tą sobotę! Życzę powodzenia! Pozdrawiam

Beata Z.
Beata Z.
7 miesięcy 18 dni temu

Do John Rambo, pomyśl zanim coś napiszesz. Spokojnej nocy i koszmarów sennych.

John Rambo
John Rambo
7 miesięcy 18 dni temu

Jak by chcieli to juz dawno byla by ulica scinawska otwrta od miesiaca nic tam sie nie dzialo jedynie kilka wywrotek ziemi przywieziono przy Salonie Fiata a przy Strazy juz na nowo rozebrano swiezo ulozona kostke i prowadzone sa wykopki przy ktorych nic sie nie dzieje a i tluczen z rozbiorki zostal usuniety przed polozeniem asfaltu

Renia
Renia
7 miesięcy 18 dni temu

Ty wynajęty bambusie idź spać i się nie budź

Niki
Niki
7 miesięcy 18 dni temu

Wspolczuje warunkow pracy, upal jest morderczy, ale i tak pracuja kilkanascie godzin dzien w dzien. Mega szacunek!

Stefan
Stefan
7 miesięcy 18 dni temu

Wiwat drogowcy !

wpDiscuz