Dwukierunkowa Ścinawska tuż-tuż!

7

Na tę wiadomość czeka wielu kierowców: przed nami już tylko kilka dni utrudnień na głównej drodze miasta. W przyszłym tygodniu ulica Ścinawska ma być przejezdna w obu kierunkach.

Ulica Ścinawska

Zgodnie z zapowiedziami kierownika budowy Marcina Dziuka, wszystko idzie zgodnie z planem: – Liczymy, że od otwarcia ruchu na ulicy Ścinawskiej dzieli nas już tylko kilka dni. W sobotę planujemy wylać warstwę ścieralną. Po tym etapie będziemy przygotowywać drogę, aby była przejezdna w obu kierunkach, czyli to na co wszyscy czekali – informuje.

Jeśli plan zostanie zrealizowany, w środku tygodnia można spodziewać się otwarcia ulicy Ścinawskiej. – Powinno to nastąpić we wtorek lub w środę – dodaje Dziuk.

Największe postępy prac widać właśnie na ulicy Ścinawskiej, bo to tutaj remont zaczął się najwcześniej – pod koniec marca.

Przypomnijmy, że ulica Ścinawska jest jednokierunkowa od maja. Ruch na tej drodze był zbyt duży i uniemożliwiłby przeprowadzenie zaawansowanego remontu, dlatego firma zdecydowała się wprowadzić ruch jednokierunkowy. Teraz odbywa się on od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego.

Na zakończenie pozostałych odcinków trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Inwestycja ta realizowana jest dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto – w kwocie 25 mln zł.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość