Dwie kwarty to za mało

101

Koszykarze SMK Lubin wygrali dwie kwarty w spotkaniu ósmej kolejki przeciwko KS Kosz Pleszew. Goście jednak już do przerwy rozstrzygnęli losy spotkania, wygrywając cały mecz 103:72.

Od momentu występów lubińskiej ekipy w drugiej lidze to była chyba najgorsza pierwsza połowa meczu. Pierwszą i drugą kwartę goście wygrali blisko 20-punktową różnicą. Do przerwy KS Kosz Pleszew prowadził 69:32 i było po meczu.

Pomimo takiego wyniku gospodarze nie zamierzali położyć się w drugiej połowie przed rywalami. SMK trzecią kwartę wygrało 14:12, a czwartą odsłonę meczu 26:22. Nie zmieniło to jednak faktu, że goście w Lubinie wygrali bardzo pewnie.

Kolejnym rywalem lubińskich koszykarzy będą Muszkieterowie Nowa Sól.

SMK Lubin – KS Kosz Pleszew 72:103 (15:33, 17:36, 14:12, 26:22)

SMK Lubin: Olejniczak 19, Markowicz 11, Jaworski 6, Botuszyn 2, Dwornik 11, Turcza 2, Winiarski 1, Szablewski 14, Skibiński, Macowicz 6.

Kosz: Mowlik 11, Serbakowski 2, Dekiert, Ziółkowski 19, Urbaniak 17, Pawlik 13, Zyber 10, Walczak 2, Urbaniak 3, Mrówczyński 18, Lasota 8.