Dwie firmy chcą remontować Rynek

Dwie oferty wpłynęły w kolejnym przetargu na rewitalizację lubińskiego Rynku. Obie znacząco przekraczają budżet, jaki przewidziało miasto.

Lubiński magistrat założył, że odnowienie centrum kosztować będzie 6,2 mln zł. Tymczasem ubiegający się o to zlecenie wykonawcy wycenili je zupełnie inaczej.

Obie firmy startowały w pierwszym przetargu na rewitalizację Rynku. Teraz złożyły oferty po raz drugi. Firma Pro-Tra Building z Wrocławia, która obecnie realizuje dla miasta przebudowę ul.M.Skłodowskiej-Curie i ul.Bema, złożyła ofertę na poziomie 10,67 mln zł, a warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export – Pribex zadeklarowało, że zmieni oblicze lubińskiego rynku za niespełna 10,72 mln zł. Obaj oferenci zapewnili, że uporają się z zadaniem do połowy listopada.

Oczekiwania finansowe wykonawców znacznie wykraczają poza sumę, jaką w specyfikacji przetargowej wskazało miasto. Zazwyczaj w takich przypadkach zleceniodawcy unieważniają przetarg. Co zamierza lubiński ratusz?

– Przetarg organizuje się między innymi po to, by poznać realia rynkowe. Skoro rynek tak wycenia daną usługę, to znaczy, że taka właśnie może być jej faktyczna wartość. Wyższe ceny niż zakładane przez nas nie obligują do unieważnienia przetargu – komentuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Do środy sprawdzimy zgodność obu ofert ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i podejmiemy decyzję – dodaje.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Dwie firmy chcą remontować Rynek"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
colo
Gość
colo
7 miesięcy 5 dni temu

Setki, tysiące lubinian z łopatami zasypuje słynna dziurę – przy okazji tego pomysłu warto we wszelkich mediach ogłosić ustanawianie rekordu giunnessa… Lubin i jego rynek będzie miał darmowy, międzynarodowy rozgłos.

Tadeusz
Gość
Tadeusz
7 miesięcy 5 dni temu
Pomysł „Inicjatora” o społecznym uporządkowaniu Rynku bardzo mi się podoba. Na ten czas jest to najlepsze dla Lubina rozwiązanie, ponieważ przez wiele lat teren ten był „lubińską dziurą” a teraz jest „lubińskim bagnem”. Dla nas Lubinian jest to potworny wstyd a dla rządzących hańba. Nawet ścieżki nie pozostawiono! Cokolwiek byśmy zrobili na tym terenie to będzie lepsze niż to bagno. Łopatami wyrównamy teren, zagrabimy i posiejemy trawkę. Paczka trawy będzie kosztować – może 200 zł. Ławeczki też nie są drogie. Poskładamy się. To jest i tak tymczasowe rozwiązanie, bo docelowo na tym terenie muszą stanąć stylowe kamieniczki, takie jakie zbudowano… Czytaj więcej »
Inicjator akcji zbudujny rynek
Gość
Inicjator akcji zbudujny rynek
7 miesięcy 6 dni temu

Wychodze z inicjatywa zrobienia rynku czynem spolecznym! Powiedzcie znajomym, lajkujcie ten post 100 polubien i zorganizuje akcje rynek lubinian dla lubinian. Jakby kazdyvz nas wziął lopate zrobilibysmy ten rynek za darmo , warszawiacy warszawe odbudowali a my co! Dziury nie zasypiemy!? Mysle ze 1000, 2000 osob i robimy to w weekend. ! Potem na rynku pojawi sie płyta z nazwiskiem kazdego kto pomagał, dla potomnych!

Zenek
Gość
Zenek
7 miesięcy 7 dni temu

a może juz czas , złożyć zawiadomienie do prokuratury ? na nieścisłości dotyczące Rynku

Dru
Gość
Dru
7 miesięcy 7 dni temu

Raku czuje, że czas jego i kolesi (My…, Zub…, Stawik…) się kończy i nie dość, że chce skubnąć firmy to jeszcze pewnie woła o „dobrowolną wpłatę” na Bez(jajowych)partyjnych Samorządowców, jak wcześniej na Kukiza.

Tadeusz
Gość
Tadeusz
7 miesięcy 7 dni temu

Panie Prezydencie, Rado Miasta Lubina! Ocknijcie się. Zróbcie sobie wycieczkę do … Chocianowa na Rynek. Takie małe miasteczko obok Lubina a zobaczycie jaki śliczny mają Rynek. A u nas jest gorzej niż na księżycu.

Marcin
Gość
Marcin
7 miesięcy 8 dni temu

Pribex ? lepiej nie, ta firma buduje S3, odcinek od kopalni Lubin Główny – Polkowice, tempo ich prac każdy widzi jak przejeżdza 🙂 ostatnio dwóch ludzi z tej firmy po ulewie łopatą skrobali asfalt po piasku co go wymyło na starą drogę 3 🙂 To w Lubinie już nie ma żadnych firm co by to zrobiło, czy wymagania zamawiającego są z kosmosu

Wojtek
Gość
Wojtek
7 miesięcy 8 dni temu

Co kosztuje tyle pieniędzy???wał za wałem w tym kraju kazda firma dolicza chyba nowy sprzet typu koparki samochody ciezarowe,a pracownicy…zapierd. za marne grosze.

tralalala
Gość
tralalala
7 miesięcy 8 dni temu

Jeden przetarg, drugi przetarg…, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka…

Budowlaniec
Gość
Budowlaniec
7 miesięcy 8 dni temu

Remont Rynku za 12mln!??? Kostka, kilka ławek i fontanny? Toz to szok!!! Ja wam wyłożę kostkę, postawie ławki i zamontuje zraszacze za 5mln z czego 4,5 zostawię w kieszeni 🙂 czas realizacji 24miesiace, reklamacja „do drzwi wyjściowych” 🙂

Rocky
Gość
Rocky
7 miesięcy 8 dni temu

CULand-ia się pogodziła że w City Rynku nie ma,,,chciał zabłysnąć a wyszło matowo.Szkoda że nie zapytano mieszkańców jaki by chcieli Rynek,,a czas czekał i czekał,,

Ally
Gość
Ally
7 miesięcy 8 dni temu

Meczet ładnie wyglądałby na rynku i jak światowo byłoby

miki
Gość
miki
7 miesięcy 7 dni temu

Popieram w 100000000% meczet to jest to czego miasto potrzebuje najbardziej

urzędnik
Gość
urzędnik
7 miesięcy 8 dni temu

Postawcie kamienicę taką jak na Bena.

Kropka
Gość
Kropka
7 miesięcy 8 dni temu

Niech tą dziure zaleją i będzie miejsce do kąpieli jak kiedyś nad zalewem w Małomicach hahaha. Porażka. Zmieńcie projekt. Wystarczy wyłożyć zwykłą kostkę i postawić kilka ławek. Zarz się okaże że wasz remont wyniesie grubo ponad 15 mln!

kpina
Gość
kpina
7 miesięcy 8 dni temu

Jak tak chca remontować to czemu nic sie rusza kłamiecie a dziura widnieje??? juz dawno miało byc skończone wstyd!!! na pewno nie zagłosuję na p. Raczyńskiego popatrzcie jak Ścinawa sie rozbudowuję zawsze cos dlatego chwalą sie na portalach…

wpDiscuz