Duży krok w kierunku awansu. Dziś rewanż!

58

Duży krok w kierunku awansu do drugiej rundy Pucharu EHF zrobiły piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu przeciwko azerskiemu HC Azersu lubinianki wygrały 27:21 (14:6) i przed drugim meczem, który również zostanie rozegrany w hali RCS w Lubinie (niedziela godz. 16:00), są w komfortowej sytuacji.

Kilka pierwszych akcji zakończyło się udanymi interwencjami brakarek po obu stronach. Wynik otworzyła Klaudia Pielesz, a chwilę później podwyższyła Małgorzata Trawczyńska. Lubinianki poszły za ciosem i na 3:0 rzuciła Małgorzata Buklarewicz. Pierwsza bramka dla azerskiej drużyny padła w szóstej minucie po trafieniu Iryny Mikhalkovich, ale później w kilka minut z 3:2 z zrobiło się 6:2 dla Miedziowych. Tak naprawdę lubinianki dopiero się rozpędzały, a ich przewaga rosła z minuty a minutę. W bramce szalała Monika Maliczkiewicz, a jej koleżanki z drużyny nie marnowały nadarzających się okazji. Szczególnie skuteczna na skrzydle była Kinga Grzyb, jej kolejne bramki sprawiły, iż przewaga miejscowych zbliżała się do dziesięciu trafień. Do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie różnicą ośmiu bramek.

Pięć minut po wznowieniu gry podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej osiągnęły 10-bramkową przewagę – 16:6. Chwilowy przestój kosztował lubinianki utratę trzech bramek z rzędu, dzięki czemu Azersu nieco podreperowało dorobek bramkowy po swojej stronie. W pewnym momencie ekipa z Azerbejdżanu doszła na sześć bramek, ale zawodniczki Metraco Zagłębia znów włączyły piąty bieg i dorzuciły kilka bramek, w tym kilka typowych bomb z drugiej linii. Dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników było już 25:15. Do końca HC Azersu zmniejszyło nieco straty, ale przed niedzielnym meczem rewanżowym to Miedziowe są w bardzo komfortowej sytuacji.

-Przed meczem nie wiedziałyśmy czego się spodziewać po drużynie z Azerbejdżanu . Ale już początkowe minuty meczu pokazały naszą przewagę i po dobrej grze w obronie przeprowadziłyśmy szybki kontratak, co skutkowało wysoką przewagą i do końca meczu kontrolowałyśmy wynik – podsumowała Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia.

MVP Zagłębia: Małgorzata Buklarewicz

MVP Azersu: Daria Chaplygina

Metraco Zagłębie Lubin – HC Azersu 27:21 (14:6)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Mączka 2, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 6, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 1, Priolli , Matieli 1, Jochymek 1, Belmas , Pielesz 3.

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 2, Abasova 1, Mikhalkovich 3, Chaplygina 4, Abbasova 5, Yankouskaya 3, Musayeva.