Dużo zrobili, a chcą jeszcze więcej

3

Dużo dobrego zostało zrobione i w przyszłości będzie podobnie – zapewnia burmistrz miasta i gminy Ścinawa Krystian Kosztyła, który chce pełnić urząd przez kolejnych pięć lat. „Dużo dobrego” to także nazwa restauracji, gdzie odbyła się konwencja wyborcza poświęcona prezentacji kandydata oraz osób startujących z jego komitetu do rady miejskiej w Ścinawie.

Rekordowa kwota 96 mln złotych pozyskanych środków zewnętrznych, z czego aż 70 mln zł to środki unijne, uzbrojenie strefy aktywności gospodarczej, budowa kanalizacji w 14 wsiach wchodzących w skład gminy, także przebudowa kanalizacji w samej Ścinawie, rewitalizacja zieleni miejskiej, projekt związany z dostawą gazu na terenie miasta i gminy, dołączenie do projektu bezpłatnej komunikacji, z którego korzysta blisko tysiąc uczniów, liczne remonty i budowa nowych dróg, chodników i parkingów, budowa placów zabaw i modernizacja boisk, utworzenie uniwersytetu trzeciego wieku – to w dużym skrócie lista sukcesów mijającej kadencji burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły.

Sukcesy te dość szczegółowo zostały zaprezentowane na filmie promującym kandydata. – Oglądając ten materiał sam byłem zaskoczony, że aż tyle udało się zrobić. I to nie jest wszystko. Udało się to dzięki dobrej współpracy z samorządem powiatowym i wojewódzkim, a także z samorządowcami z regionu, takimi jak Robert Raczyński oraz radą miejską, która zgodnie i wspólnie pracowała razem na to, żebyśmy mogli osiągnąć taki sukces – mówił Krystian Kosztyła, zachęcając jednocześnie do obejrzenia tego, co czeka miasto i gminę Ścinawa, jeśli to on zwycięży w nadchodzących wyborach. – Stoimy u progu nowej kadencji. Chcielibyśmy państwu pokazać, co planujemy na kolejne lata. Część z tych inwestycji, które zostały wymienione, zamierzamy kontynuować. Część obejmuje zupełnie nowe projekty – dodał burmistrz.

Mówiąc o nowych pomysłach, warto wspomnieć chociażby o chęci wprowadzenia konsultacji społecznych i budżetu obywatelskiego, funkcjonującego w coraz większej liczbie polskich miast, rewitalizacji centrum Ścinawy, modernizacji otwartego basenu Wodnik, naprawie dróg osiedlowych, lokalnych i gminnych, zwiększeniu oddziałów przedszkolnych czy też o wprowadzeniu, wzorem Lubina, dopłat do prywatnych żłobków.

– Drodzy państwo, zestawię dwie liczby. W 2014 r. wydatki inwestycyjne gminy to kwota 3,7 mln zł, w tej chwili nasz budżet inwestycyjny wynosi ponad 40 mln zł. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym. Nie wydajemy pieniędzy na to, żeby „jeździć po gminie w koło komina”, ale wydajemy je na inwestycje, które mają spowodować rozwój gospodarczy naszego miasta – zauważył Kosztyła.

W ciepłych słowach o współpracy z burmistrzem Ścinawy wypowiedział się starosta lubiński Adam Myrda: – Z Krystianem Kosztyłą współpracujemy już od kilku lat. Ten czas pokazał, że potrafimy działać razem i potrafimy znaleźć wspólny język. A ta współpraca jest naprawdę na wysokim poziomie, czego efektem są zmiany, i to zmiany na lepsze widoczne zarówno w mieście, jak i gminie Ścinawa, a także w całym powiecie lubińskim – mówił starosta.

Pochwał obecnemu burmistrzowi nie szczędził również lubiński radny dolnośląskiego Sejmiku Tymoteusz Myrda, który ubiega się o ten urząd także w tych wyborach: – Jak państwo widzicie, Krystian jest gwarantem rozwoju tej gminy, która kiedyś była jednym z najsłabszych ogniw powiatu lubińskiego, a dziś dosyć dynamicznie nadrabia zaległości i ma szansę dorównać Lubinowi, Rudnej czy gminie wiejskiej w swoim rozwoju, a moim zdaniem gminę wiejską powoli już zaczyna przeganiać, poprzez gazyfikację czy też intratny kontrakt na kanalizację ściekową. Gratuluję wam serdecznie tego, co wykonaliście przez ostatnie cztery lata i trzymam kciuki za kolejne pięć lat. Krystian życzę powodzenia!

Na konwencji zostali przedstawieni również kandydaci do ścinawskiej rady miejskiej startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Krystian Kosztyła oraz do rady powiatu lubińskiego startujący z KWW Robert Raczyński 2006.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość