Duża inwestycja wokół szkoły

Będzie funkcjonalniej, ale przede wszystkim bezpieczniej – przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie trwają prace budowlane. Przebudowywany jest cały układ komunikacyjny, pojawi się też nowe oświetlenie. Koszt prac to prawie 1,5 mln zł.

Jak przypomina dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, Jolanta Szulc, nawierzchnia przy wejściu do budynku była już w bardzo złym stanie. – Uwagi w tym zakresie wielokrotnie zgłaszał Powiatowy Inspektor Pracy, który warunkowo, z roku na rok, dopuszczał obiekt do użytkowania – mówi dyrektor Szulc. – Bardzo mnie cieszy, że po ponad 30 latach zmienia się przestrzeń przed szkołą – dodaje.

Prace ruszyły na początku sierpnia. Przetarg na przebudowę całego układu komunikacyjnego wokół szkoły wygrała firma budowlana z Krotoszyna, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu.

W ramach inwestycji zaplanowano m. in.: przebudowę i rozbudowę nawierzchni jezdni i zmianę jej szerokości, budowę chodników i zjazdów indywidualnych, budowę parkingu i nowych miejsc postojowych, rozbudowę kanalizacji deszczowej, zmianę przebiegu jezdni poprzez korektę łuków poziomych, przebudowę poboczy drogowych oraz wykonanie zieleni niskiej, czyli trawników. Ponadto zakres prac obejmuje montaż ogrodzenia na terenie szkoły, w tym bram, furtek i szlabanów, dodatkowo wybudowane zostanie nowe oświetlenie zewnętrzne, a swoją formę zmienią także zadaszenia nad wejściami do budynku szkoły.

– Moment na realizację inwestycji jest odpowiedni, są wakacje i nie ma dużego ruchu wokół placówki – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Mamy mnóstwo wniosków i zgłoszeń mieszkańców, dotyczących właśnie utrudnionego ruchu na ulicy Królowej Jadwigi i Przyjaciół Żołnierza. W roku szkolnym jest on wzmożony, szczególnie w czasie tuż przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, mnóstwo pieszych oraz pojazdów, samochodów i autobusów, którymi prawie z całej gminy dowożeni są uczniowie, a do podstawówki i przedszkola uczęszcza ich prawie 800, nie mówiąc już o pracownikach, wtedy w tym rejonie jest naprawdę niebezpiecznie. Dlatego realizujemy to zadnie – dodaje włodarz gminy.

Koszt inwestycji to 1.432.372,58 zł brutto. Prace mają być wykonane do końca wakacji.

Gmina przypomina, że w czasie remontu do szkoły można wejść tylko od strony ulicy Wiosennej – bramką przez boisko szkolne.

Źródło: KuBA/ścinawa.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Duża inwestycja wokół szkoły"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
@....
Gość
@....
11 miesięcy 9 dni temu

Grosza na szkole w Tymowej nie dał! Chce zloikfidowac podstawówkę w Tymowej bo liczy się tylko Ścinawa. Niedoczekanie!!!!! A przypadek firm z okolic Milicza też się rozliczy już w krótce.
Wtedy w artykułach będą pisać o krystianie K.

Anna
Gość
Anna
11 miesięcy 10 dni temu

A w KRZECZYNIE Wielkim przy szkole nie ma nic..źadnego boiska …Masakra..gdzie te dzieci mają się uczyć i na czym.Sport tak ale na komórkach i tabletkach. ..MASAKRA

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 11 dni temu

Wybrali zmianę i zmian się doczekali,,,,nadrabiają zaległości.

Stef
Gość
Stef
11 miesięcy 12 dni temu

Od jakiegoś czasu duże przetargi wygrywają firmy z okolic Milicza(Krośnic), przypadek?

nona
Gość
nona
11 miesięcy 12 dni temu

Żaden przypadek

oooooo
Gość
oooooo
11 miesięcy 12 dni temu

Pisza o Ścinawie bo bynajmniej cos robia sensownego….

Luzak
Gość
Luzak
11 miesięcy 12 dni temu

„Bynajmniej” to nie znaczy to samo co „przynajmniej”.

RTY
Gość
RTY
11 miesięcy 12 dni temu

Skończycie pisać non stop o Ścinawie?

wpDiscuz