Drugie zwycięstwo siatkarzy w Hali RCS

95

„Miedziowi” siatkarze po raz drugi we własnej hali fetowali zwycięstwo. Tym razem podejmowali ekipę prowadzoną przez Emila Siewiorka. Pierwszy był prowadzony pod dyktando gospodarzy, jednak kolejne to już bardziej wyrównana batalia.

„Miedziowi” zaczęli spotkanie z wysokiego C, aplikując rywalom solidną zagrywkę i mocny blok. Pierwsze punkty dla Cuprum zdobywał środkowy Damian Boruch i atakujący Jakub Ziobrowski. Gospodarze zatrzymywali szarże rywali pojedynczymi blokami, co wprowadzało zamieszanie w szeregach rywali. W Będzinie nieco nerwów miejscowym próbował napsuć atakujący Lincoln Williams. Niemniej jednak Cuprum utrzymywało dobre tempo wygrywając 25:20.

Druga połowa zaczęła się co prawda korzystnie dla Cuprum Lubin, ale po chwili przerażeni kibice oglądali leżącego na parkiecie Jakuba Ziobrowskiego, który po zdobyciu punktu niefortunnie zeskoczył i w efekcie skręcił staw skokowy. Koledzy znieśli atakującego, którego zastąpił Adrian Patucha. Po kilku minutach ponownie zobaczyliśmy, nazywanego J23, Jakuba Ziobrowskiego. Końcówka seta była wyrównana, ale miejscowym udało się go wygrać 25:22.

Trzecia część meczu od początku nie układała się po myśli Cuprum Lubin. Spotkanie zaczęło odbywać się w rytmie punkt za punkt. Końcówka seta to dobry akcent środkowego Przemysława Smolińskiego, przyjmującego Luke’a Smith’a i Jakuba Ziobrowskiego. „Miedziowi” wygrali 25:23, a MVP meczu okrzyknięto znakomicie wystawiającego piłki Macieja Gorzkiewicza.

– Dobrze, że mogłem wrócić na boisko. Cieszymy się, że w trzech setach wygrywamy za trzy punkty. Mamy serię dwóch wygranych i przed nami walka w Bełchatowie – komentuje Jakub Ziobrowski, atakujący Cuprum Lubin.

– Niestety drugi i trzeci set nieco szkoda, trochę problemów na lewym skrzydle. W drugim secie popsute trzy zagrywki. Szkoda takich końcówek setów – dodaje Jan Fornal, przyjmujący MKS-u Będzin.

19.kolejka PlusLiga, Hala RCS
Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)
MVP meczu: Maciej Gorzkiewicz

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, Libero:Gruszczyński, Makoś.

MKS Będzin: T. Kowalski, Ratajczak, Grzechnik, Fornal, Peszko, Faryna, Gregorowicz, Langlois, Williams, Buchowski, Ticháček, Libero: Potera.