Drugi dzień mistrzostw i kolejne medale panczenistów

59

Drugi dzień startów zawodników MKS Cuprum Lubin w Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim również okazał się bardzo udany.

Wojciech Gutowski został Mistrzem Polski Młodzików na 3000 metrów, brązowym medalistą na 1000 metrów oraz v-ce Mistrzem Polski w wieloboju. Pozostali lubińscy zawodnicy zajmowali czołowe lokaty z rekordami życiowymi. Adrianna Kluk zajęła 7 miejsce na 500 m ,5 miejsce na 1500 m oraz 6 m w wieloboju. Mateusz Graf wywalczył  6 m na 1000 i 3000 metrów oraz w wieloboju, Daniel Piotrowski był 9 na 1000 m, 10 na 3000 m i 8 w wieloboju. Ponadto w punktacji klubowej MKS Cuprum Lubin zwyciężyło wśród chłopców , natomiast dziewczęta zajęły 4 miejsce.

Wszyscy zawodnicy uczęszczają do Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie i szkoleni są przez zespół trenerski Piotr Wawnikiewicz i Marcin Kasprzyk.